Události ze dne 2.1.2023

04.01.2023 12:34

Pět minut před polednem bylo oznámeno na linku 156, že v Husově ulici parkuje automobil přímo u přechodu pro chodce. Strážníci tuto informaci prověřili, přičemž shledali, že uvedené vozidlo se nachází v dostatečné minimální vzdálenosti od přechodu s tím, že jeho řidič se přesto dopustil dopravního přestupku, neboť zaparkoval v místě, kde ostatním vozidlům neponechal předepsaný prostor k projíždění obousměrné komunikace. Vzhledem k této skutečnosti hlídka na tento automobil umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Ve 12.43 hodin byli strážníci přivoláni na Palackého třídu, protože tam u jednoho z domů občan zaregistroval u chodníku otvor, jenž vznikl vyvrácením obrubníku. Operátor městské policie o chvíli později o této závadě informoval příslušného úředníka místního městského úřadu, jenž sdělil, že uvedený problém již řeší s vlastníkem přilehlé nemovitosti.

Přibližně o hodinu později kontaktoval městskou policii muž s tím, že v Husově ulici zpozoroval automobil stojící na chodníku a ve Fibichově ulici pro změnu vozidlo, jež parkuje v místě s vodorovným dopravním značením bílé barvy, přímo před přechodem pro chodce. Hlídka za stěrače obou těchto automobilů umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Ve 14.06 hodin vyjeli strážníci na Masarykovo náměstí, neboť před jednou z tamních prodejen občan zaregistroval stojící vozidlo, jež výrazně zasahovalo do jízdního pruhu určeného cyklistům. Hlídka v inkriminovaném místě shledala hned čtyři nesprávně zaparkované automobily, s jejichž přítomnými řidiči vyřešila dopravní přestupky na místě.

Po osmnácté hodině obdržela městská policie informaci o tom, že u jednoho z místních panelových domů opakovaně udeřil jeho obyvatel svého psa holí, když odmítal jít domů. Oznamovatel dodal, že celou událost zachytila bezpečnostní kamera. Strážníci poté jednali s oznamovatelem, se správcem příslušného kamerového systému i s dotyčným podezřelým člověkem, jenž s uvedeným jednáním nesouhlasil, přičemž tvrdil, že jeho zvíře toho dne venčila pouze příbuzná, nikoli on sám. Majitel zvířete poté hlídce umožnil vidět svého psa s tím, že má doma zajištěný dostatek vody i potravy a celkově je o něj dobře postaráno. Strážníci celou věc zadokumentovali a spisový materiál postoupí k řešení příslušnému správnímu orgánu.

V 19.58 hodin bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že v ulici Strojařů stojí automobil v místě, kde je to dopravním značením zakázáno. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑