Události ze dne 21.2.2020

24.02.2020 17:53

Po osmé hodině ranní bylo oznámeno na linku 156, že před budovou pošty v ulici Na Ostrově parkují neoprávněně automobily na parkovacích místech vyhrazených pro služební vozidla této společnosti. Hlídka na uvedeném místě umístila výzvu pro nepřítomného řidiče za stěrač jednoho stojícího automobilu.

V 9.27 hodin byli strážníci přivoláni do ulice Víta Nejedlého, neboť tam před jednou z garáží parkoval nesprávně cizí automobil, jenž majitelce komplikoval vyjetí vozidlem na komunikaci. Hlídka na tento automobil umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

O tři minuty později upozornil městskou policii občan na to, že v Soukenické ulici dochází k porušování dopravního značení, protože většina projíždějících vozidel tudy jezdí neoprávněně. Hlídka ve zmíněné ulici setrvala určitou dobu a prováděla kontroly projíždějících automobilů. Další namátkové kontroly tam probíhaly během dne a také v nočních hodinách.

V 10.30 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Slatiňan, jelikož tam v Klášterní ulici parkovalo vozidlo přímo v křižovatce. Hlídka za stěrač tohoto automobilu umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Ve stejnou dobu obdržela městská policie informaci o nesprávně zaparkovaném vozidlu, jež parkovalo v Havlíčkově ulici přímo u vchodu do tamní zdravotní pojišťovny. Hlídka tuto informaci prověřila, avšak s negativním výsledkem.

Deset minut před čtrnáctou hodinou bylo oznámeno na linku 156, že na Resselově náměstí parkuje neoprávněně na parkovacích místech určených pro služební vozidla pošty cizí automobil. Hlídka s přítomnou řidičkou tohoto vozidla vyřešila dopravní přestupek na místě.

Ve 13.55 hodin se na městskou policii obrátila s žádostí o pomoc obyvatelka Topolské ulice, jež sdělila strážníkům, že z bytu jejího souseda se ozývá volání o pomoc. Strážníci vyjeli na uvedenou adresu, kde komunikovali s dotyčným mužem přes zavřené dveře jeho bytu. Vzhledem k tomu, že tento obyvatel sdělil, že doma upadl, není schopen sám vstát, avšak zranění při pádu neutrpěl a okamžitou lékařskou pomoc nepotřebuje, strážníci kontaktovali jeho pečovatelku, která se vzápětí dostavila na místo a dveře odemkla. Hlídka poté muže vyzvedla a ponechala jej v péči přítomné pracovnice.

Po šestnácté hodině byli strážníci přivoláni do Slatiňan, jelikož tam v ulici T. G. Masaryka před jedním z domů zaparkoval nákladní automobil takovým způsobem, že jeho obyvatelům zkomplikoval přístup do budovy. Hlídka tuto informaci prověřila, avšak protiprávní jednání ze strany řidiče tohoto kamionu neshledala. Oznamovateli bylo následně doporučeno, aby u příslušného úřadu pro sebe projednal možnost zřízení vyhrazeného parkovacího místa před svým domem.

V 18.22 hodin oznámil na linku 156 obyvatel ulice Víta Nejedlého, že na půdě bytového domu zaregistroval dva uhynulé holuby. Hlídka tato zvířata vyzvedla a poté dopravila k odborné likvidaci.

Po druhé hodině ranní obdržela městská policie upozornění o nesprávně zaparkovaných automobilech v okolí panelového domu ve Fibichově ulici. Hlídka tam po příjezdu za stěrače patnácti vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2020, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑