Události ze dne 21.2.2022

23.02.2022 07:48

V 8.30 hodin oznámila žena na linku 156, že v Široké ulici stojí vozidla, která nedodržují dopravní značení „zóna zákazu stání“. Strážníci provedli kontrolu uvedené ulice, kdy byla zjištěna dvě vozidla provádějící zásobování tamních obchodů. Přestupkové jednání nebylo zjištěno.

O hodinu později prověřovala hlídka oznámení, v němž oznamovatelka uvedla, že za obchodním domem Tesco vidí běhat okolo železniční tratě koně. Strážníkům se podařilo kontaktovat majitele zvířete, který o jeho útěku věděl a již se ho snažil odchytnout. To se záhy podařilo a kůň byl odveden zpět do nedaleké ohrady.

Krátce po půl druhé odpolední vyjížděla hlídka do obchodního domu Albert, kde mělo dojít ke krádeži zboží. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že pachatel, který zde odcizil pět kusů krémů v hodnotě 550 Kč, z prodejny utekl i s odcizeným zbožím. Strážníci však muže poznali na kamerových záznamech, a tak bude muset své jednání vysvětlit na přestupkové komisi, kam bude spisový materiál postoupen.

V 15.05 hodin přijali strážníci oznámení o špatně parkujících vozidlech v Radoušově ulici. Oznámení zde bylo vyřešeno umístěním dvou výzev pro nepřítomné řidiče vozidel.

V 16.31 hodin bylo na městskou policii oznámeno, že ve vestibulu nemocnice leží muž, který nechce prostory zdravotnického zařízení opustit. Šetřením na místě bylo zjištěno, že se jedná o jednoho z místních bezdomovců, který byl do nemocnice přivezen sanitkou. Po ošetření odmítal odejít a lehnul si na lavičku. V době, kdy s ním strážníci komunikovali, byl muž v silně podnapilém stavu, nebyl schopen bezpečné chůze a ani provedení dechové zkoušky. Po konzultaci s lékařem byl muž ponechán v péči personálu nemocnice.

Pár minut před jednadvacátou hodinou prověřovali strážníci oznámení, že v ulici Obce Ležáků jde po chodníku opilý muž. Oznamovatelka vyslovila obavu o jeho zdraví. Strážníci o chvíli později zjistili, že se jedná o muže z Kojetína. Muž byl v podnapilém stavu, avšak orientován místem i časem, schopen samostatné chůze. Po jednání s hlídkou z místa v pořádku odešel.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑