Události ze dne 21.4.2023

25.04.2023 07:17

Po deváté hodině dopolední se obrátil na městskou policii obyvatel ulice Čs. partyzánů s tím, že před vjezdem do jeho dvora nesprávně parkuje cizí automobil. Před příjezdem hlídky uvedené vozidlo z místa odjelo.

V 10.01 hodin byli strážníci přivoláni do Slatiňan, protože se tam v ulici Vítězství zdržoval bezdomovec, jenž pod vlivem alkoholu pokřikoval na kolem jdoucí lidi. Hlídka dotyčného muže, orientovaného místem i časem, vykázala.

Patnáct minut po poledni informoval městskou policii pracovník drah o tom, že u budovy vlakového nádraží v ulici Čs. armády se od ranních hodin nachází odložené a nezajištěné jízdní kolo. Hlídka uvedený dopravní prostředek prověřila, přičemž shledala, že jeho hodnota je zanedbatelná, je neúplný a poškozený, proto jej do oddělení ztrát a nálezů neumístila, přičemž o zjištěných důvodech následně informovala oznamovatele.

Ve 13.03 hodin vyjeli strážníci do Hálkovy ulice, neboť tam parkovalo vozidlo v místě s vodorovným dopravním značením žluté barvy. Hlídka na tento automobil umístila technický prostředek k zabránění odjezdu vozidla. Po jeho odstranění byl s odpovědným řidičem dopravní přestupek vyřešen na místě.

O několik minut později bylo oznámeno na linku 156, že na komunikaci vedoucí do Vlčnova mají dělníci provádějící terénní práce odstavené automobily, což je nebezpečné, protože jejich neoznačená vozidla tvoří překážku v silničním provozu. Strážníci na uvedené silnici zaregistrovali řádně označený stojící stavební bagr a nákladní vozidlo, přičemž v inkriminovaném úseku byla dopravní značkou snížena maximální povolená rychlost pro projíždějící automobily. Protiprávní jednání v tomto případě hlídka neshledala.

Před patnáctou hodinou kontaktoval městskou policii se žádostí o spolupráci operační důstojník PČR, a to vzhledem k vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba, aby strážníci vyjeli usměrňovat provoz do Dašické ulice, protože u tamního železničního přejezdu došlo k závadě na signalizačním zařízení. Hlídka na uvedeném místě postupovala dle pokynů Policie ČR do příjezdu mechanika drah, jenž tuto závadu odstranil.

V 16.10 hodin byli strážníci přivoláni do sídliště Na Větrníku, protože tam volně pobíhalo kůzle. Před příjezdem hlídky uvedené zvíře odchytil a zajistil jeho majitel.

O hodinu později obdržela městská policie informaci o tom, že také v Průmyslové ulici volně pobíhá koza. Strážníci toto zvíře odchytli a poté je řádně zajistili na oploceném pozemku majitele.

Ve 22.51 hodin bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že Václavskou ulicí prochází dva mladí muži, již cestou shodili dopravní značky. Strážníci v uvedené věci požádali o spolupráci Policii ČR, jež společně s hlídkou zjistila totožnosti těchto podezřelých osob. Po vyřešení celé události se oba muži za své jednání omluvili a zmíněné dopravní značky umístili zpět na příslušné místo.

Krátce před půlnocí kontaktoval městskou policii obyvatel panelového domu v sídlišti U Stadionu s tím, že v jejich budově se někdo pokusil založit požár. Při příjezdu hlídky se v příslušném domě již nacházeli policisté, kteří událost šetřili.

V 6.29 hodin vyjeli strážníci do ulice Obce Ležáků, jelikož v prostoru tamní autobusové zastávky neoprávněně parkoval automobil. Hlídka za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑