Události ze dne 21.6.2021

22.06.2021 12:25

V 10.10 hodin upozornila městskou policii žena na to, že v Markovicích u prodejny parkuje nesprávně automobil, jenž stojí takovým způsobem, že blokuje několik parkovacích míst. Oznamovatelka dodala, že uvedené vozidlo se tam nachází několik dnů, tudíž je možné, že bylo svému majiteli odcizeno. Strážníci uvedený automobil prověřili, avšak protiprávní jednání jeho řidiče neshledali, protože na příslušné ploše nebyla čarami vyznačena parkovací místa. Dotazem u PČR poté hlídka ověřila, že dotyčné vozidlo nebylo odcizeno.

Přibližně o půl hodiny později byli strážníci přivoláni na parkoviště ke zdravotnickému zařízení na Palackého třídě, jelikož nesprávně zaparkovaný automobil tam bránil řidiči ve vyjetí vozidlem z parkovacího místa. Během řešení uvedené události se k příslušnému automobilu dostavila jeho řidička, jež po vyřešení dopravního přestupku své vozidlo neprodleně přeparkovala.

V 10.50 hodin se obrátila na městskou policii se žádostí o pomoc obyvatelka ulice Svatopluka Čecha, jež uvedla, že sama nedokáže své nemohoucí matce pomoci překonat schodiště do jejich domu. Hlídka této prosbě vyhověla a dotyčnou ženu pomohla přemístit do domu a uložit ji na lůžko.

Devět minut po jedenácté hodině bylo oznámeno na linku 156, že bočním vjezdem do nemocnice ve Václavské ulici má projet očkovací kamion, jehož řidič tam zřejmě vzhledem k nesprávně zaparkovaným automobilům neprojede. Před příjezdem strážníků k uvedenému vjezdu jedno z těchto vozidel odjelo pryč. Ke druhému automobilu se po chvíli dostavila jeho řidička, jež po vyřešení dopravního přestupku s vozidlem odjela. Hlídka setrvala na uvedeném místě do příjezdu zdravotnického vozidla, jemuž svou přítomností zajistila bezproblémové projetí do areálu zdravotnického zařízení.

Ve 12.20 hodin vyjeli strážníci k okružní křižovatce v Čáslavské ulici, neboť tam občan zpozoroval znečistěnou vozovku. Hlídka tuto skutečnost zanesla do knihy závad a vyrozuměla příslušného správce k jejímu odstranění.

Krátce po třinácté hodině kontaktoval městskou policii občan, jenž v Tovární ulici zaregistroval ležícího muže nereagujícího na žádné podněty. Strážníci shledali, že ležící muž je v bezvědomí, proto na místo přivolali Zdravotní záchrannou službu, jehož posádka jej převzala do péče a dopravila jej do nemocnice.

Ve 13.10 hodin občan telefonicky poukázal na to, že u mostu v Husově ulici se nachází poškozené dopravní značení. Hlídka na uvedeném místě shledala, že se jednalo o číselnou tabulku umístěnou na lampě veřejného osvětlení. Zjištěné skutečnosti strážníci zanesli do knihy závad, aby příslušný správce zjednal nápravu.

Po čtrnácté hodině informoval městskou policii občan o tom, že na lavičce v Široké ulici sedí žena, jež trpí dehydratací a sama se nedokáže dopravit domů. Strážníci na uvedeném místě zastihli obyvatelku místní ubytovny, jež hlídkou podanou vodu odmítla s tím, že zdravotně se cítí v pořádku. Protože tato paní požádala hlídku o přivolání vozidla taxislužby, strážníci její žádosti vyhověli. Po určité době příslušné vozidlo přijelo a ženu odvezlo.

V 16.51 hodin požádal telefonicky městskou policii o spolupráci operační důstojník PČR, a to vzhledem k vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba vyjet k obyvateli místního rodinného domu, jenž údajně zadržel zloděje. Po příjezdu strážníků k dotyčnému muži vyšlo najevo, že člověk, jehož k nim domů pozvala na návštěvu manželka oznamovatele, během návštěvy odcizil finanční hotovost ve výši několika tisíc korun. Vzhledem k tomu, že podezřelý člověk se ke svému úmyslnému jednání hlídce doznal, byl jeho přestupek proti majetku vyřešen na místě pokutovým příkazem.

O minutu později kontaktovala strážníky obyvatelka Slatiňan, jež uvedla, že již dopoledne u ní doma zasahovali policisté, neboť došlo k problému s jejím příbuzným, jenž se k ní choval nevhodně. Oznamovatelka dále uvedla, že její příbuzný se k ní opět začal chovat agresivně a dokonce ji tentokrát napadl i fyzicky. Vzhledem k tomu, že předchozí událost z dopoledních hodin řešila PČR, byli o nových skutečnostech vyrozuměni policisté, již oznámení převzali a k dotyčné ženě opět vyjeli.

V 16.57 hodin informovala městskou policii občanka o tom, že v parku Střelnice zaregistrovala tři zraněná ptáčata a dodala, že je sama dopraví na služebnu městské policie. Hlídka tyto mladé ptáky od ženy převzala a po telefonické domluvě je poté předala do péče pracovníka záchranné stanice živočichů.

Chvíli před devatenáctou hodinou bylo oznámeno na tísňovou linku, že v Medlešicích došlo k zatopení soukromé zahrady dešťovou vodou, neboť zemědělci svedli tuto vodu z okolního pole směrem do obce. Strážníci majitelku příslušného pozemku po příjezdu poučili o tom, že v tomto případě se jedná o občanskoprávní věc a poskytli jí údaje o příslušné zemědělské společnosti, jelikož dotyčná žena měla na zjištění těchto údajů právní zájem.

Pět minut po devatenácté hodině vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Družstevní ulice, protože na chodníku u tamní restaurace ležely skleněné střepy. Hlídka tuto informaci prověřila a zjištěné skutečnosti zanesla do knihy závad. Protože také u tamní autobusové zastávky strážníci zpozorovali odložené větší kusy skla, vyzvedli je a uložili je do nedalekého kontejneru určeného ke sběru skla.

Ve 21.20 hodin obdržela městská policie informaci, že u jednoho z nástupišť autobusového nádraží v ulici Čs. armády leží na zemi neznámý muž. Vzhledem k tomu, že dotyčný člověk nebyl po příjezdu strážníků orientován místem, ani časem, hlídka jej podrobila orientační dechové zkoušce na alkohol s naměřenou hodnotou 3,04 promile alkoholu. Poté byl tento muž služebním vozidlem dopraven na vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam byl poté přepraven strážníky a v pořádku předán do péče personálu stanice.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑