Události ze dne 21.6.2023

22.06.2023 16:40

Po osmé hodině dopolední vyjeli strážníci k okružní křižovatce ve Václavské ulici, protože tam občanka zpozorovala volně pobíhajícího psíka. Hlídka prověřila příslušné místo a také jeho okolí, avšak s negativním výsledkem.

V 8.41 bylo oznámeno na linku 156, že v ulici Dr. Bartůňka parkuje automobil na chodníku. Hlídka za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Třicet minut po deváté hodině byli strážníci přivoláni do Topolské ulice, neboť tam před jedním z domů ležel uhynulý hlodavec. Hlídka toto zvíře vyzvedla a dopravila do areálu Technických služeb v Sečské ulici, kde je umístila do speciálního mrazicího boxu, odkud bude vydáno k odborné likvidaci.

Ve 12.24 hodin obdržel operátor městské policie tísňový signál od místní obyvatelky, jež potřebovala pomoc strážníků. Při příjezdu hlídky do místa jejího bydliště tam již zasahovali hasiči v přítomnosti policistů, jelikož dotyčná žena, jakmile vyšla z bytu na společnou chodbu domu, dveře uzavřela, přičemž klíče ponechala v zámku zevnitř. Jelikož hasiči její byt zpřístupnili, strážníci odjeli.

O šest minut později bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že poblíž supermarketu v ulici Obce Ležáků se zdržují podnapilí bezdomovci. Strážníci na tamní lavičce zastihli podnapilého místního obyvatele, jenž nebyl orientován místem i časem. Po chvíli se k němu dostavil jeho kamarád, jenž hlídce přislíbil, že se o dotyčného muže postará a odvede jej domů, kde mu poskytne potřebnou péči.

Ve 14.35 hodin vyjeli strážníci do Filištínské ulice, neboť tam u jedné z budov ležel na zemi bezdomovec. Hlídka tohoto muže po probuzení z místa vykázala, orientovaného místem i časem.

Po patnácté hodině obdržela městská policie informaci o tom, že na Tyršově náměstí parkuje několik automobilů na zeleni. Strážníci na pět z nich umístili výzvy pro nepřítomné řidiče a s přítomnými řidiči dalších dvou vozidel vyřešila hlídka jejich přestupky na místě.

V 17.15 hodin byli strážníci opět přivoláni do Filištínské ulice, protože tam měly stát na vyhrazených parkovacích místech některé automobily neoprávněně. Hlídka s řidičem jednoho vozidla, jež nebylo opatřeno parkovací kartou, vyřešila dopravní přestupek na místě.

Krátce před devatenáctou hodinou se obrátila na městskou policii mladá dívka s tím, že v dopoledních hodinách odložila u prodejny v Olbrachtově ulici své nezajištěné jízdní kolo, přičemž v podvečer zjistila, že je někdo odcizil. Vzhledem k tomu, že její matka hlídce sdělila, že pořizovací cena tohoto jízdního kola byla v řádu několika desítek tisíc korun, byla na místo přivolána Policie ČR, jež celou věc převzala k šetření.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑