Události ze dne 21.7.2016

22.07.2016 13:16

Po půl desáté ranní prověřovali strážníci v ulici Na Výsluní oznámení o muži ležícím pod stromem. Hlídka muže na uvedeném místě nalezla. Po probuzení byl orientován místem i časem, schopen samostatné chůze. Po projednání věci z místa v pořádku odešel.

V 11.00 hodin přijali strážníci oznámení o nepovoleném prodeji zboží na parkovišti před prodejnou Penny Market v ulici Obce Ležáků. Hlídka na místě provedla kontrolu parkoviště a přilehlého okolí. Žádné osoby nabízející zboží nebyly nalezeny.

Ve 14.26 hodin oznámil muž na linku 156, že v ulici Čavisovská parkuje vozidlo na chodníku. Oznámení zde bylo vyřešeno umístěním jedné výzvy pro nepřítomného řidiče vozidla.

Před třetí hodinou odpolední vyjížděla hlídka na autobusové nádraží, kde se měla dle oznamovatelky pohybovat starší žena, která se měla chovat zmateně. Dále oznamovatelka uvedla popis ženy. Strážníci ženu na místě nalezli. Ta hlídce sdělila, že měla jet autobusem za svojí dcerou, ale autobus jí ujel, neboť několikrát přecházela z jednoho nástupiště na druhé. Hlídka následně kontaktovala dceru ženy, která potvrdila, že za ní matka skutečně měla přijet. Dále dcera uvedla, že si pro matku přijede vozidlem do místa bydliště. Strážníci ženu vzhledem k jejímu vysokému věku převezli do místa bydliště služebním vozem.

V 16.50 hodin přijala městská policie oznámení o doutnajícím kontejneru na odpadky v ulici Čelakovského. Strážníci o chvíli později zjistili, že někdo již odpadky zalil vodou a došlo tedy k uhašení vznikajícího požáru. Na místě byly prováděny opakované kontroly, zda nedošlo k opětovnému zahoření. Vše již bylo v pořádku.

V 19.10 hodin požádal operační důstojník Policie ČR z důvodu vytíženosti vlastních hlídek o spolupráci při prověření oznámení, že v ubytovně U Krkavce mělo dojít k fyzickému napadení mezi dvěma ženami. Hlídka šetřením v ubytovně zjistila, že zde žena s trvalým pobytem v Chrudimi měla verbálně urážet celkem čtyři přítomné ženy. K fyzickému napadení nedošlo. Celá věc bude následně zadokumentována a předána k dořešení na přestupkovou komisi.

Před půl osmou večerní se na městskou policii obrátil muž z Chrudimi, který sdělil, že na poli u sídliště Na Šancích nalezl v krabici rorýse, který nemůže létat. Strážníci ptáka převezli na služebnu městské policie, kde si ho následně převzal pracovník záchranné stanice Pasíčka.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑