Události ze dne 21.8.2021

23.08.2021 13:10

V 10.35 hodin přijali strážníci na tísňové lince žádost o pomoc, kdy žena bydlící v ulici Čs. armády uvedla, že v bytě upadla a nemůže se sama zvednout. Strážníci o chvíli později zvedli ženu ze země a usadili ji do křesla. Žena neměla žádná viditelná zranění, možnost lékařského vyšetření odmítla.

V 14.45 hodin oznámil občan na linku 156, že u prodejny Penny Market v ulici Obce Ležáků leží na lavičce zřejmě opilý bezdomovec. Hlídka zde zjistila, že se jedná o muže z Letohradu. Muž byl orientován místem i časem, schopen samostatné chůze. Po jednání s hlídkou z místa v pořádku odešel.

Krátce před šestnáctou hodinou vyjížděla hlídka na autobusové nádraží, kde se měla nacházet pohozená injekční stříkačka. Strážníci stříkačku umístili do speciálního boxu a odvezli ji na služebnu městské policie, odkud bude předána k odborné likvidaci.

Před půl devátou večerní převzali strážníci v Trpišově nalezeného psa rasy foxteriér. Pes byl převezen do kotce Městského úřadu Slatiňany, o čemž byl posléze informován starosta města.

V 0.27 hodin bylo na tísňovou linku městské policie oznámeno fyzické napadení ženy v Široké ulici. Na místě bylo zjištěno, že zde došlo k fyzické potyčce mezi mužem z Vysokého Mýta a jeho přítelkyní. Vzhledem k tomu, že byla žena zraněná, byla na místo přivolána RZS, jejíž posádka ji převezla na vyšetření do nemocnice. Muž nechtěl na místě s hlídkou spolupracovat, v agresivním chování se snažil pokračovat i vůči zakročujícím strážníkům, proto bylo na místě ve spolupráci s hlídkou PČR použito donucovacích prostředků a muži byla nasazena služební pouta. Dechovou zkouškou mu bylo naměřeno 2,35 promile alkoholu. Následoval tak převoz do místní nemocnice, kde lékař rozhodl o převozu a umístění muže na protialkoholní záchytnou stanici. Tam byl muž v pořádku předán v 1.45 hodin. Celý případ byl hlídkou zadokumentován a posléze bude postoupen k dořešení přestupkové komisi.

Pár minut po šesté hodině ranní prověřovala hlídka oznámení, v němž žena uvedla, že v domě v Revoluční ulici leží na schodech muž. Strážníci zjistili, že jde o muže z Pardubic. Po jednání s hlídkou z místa v pořádku odešel.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑