Události ze dne 21.9.2023

25.09.2023 18:33

Po osmé hodině dopolední bylo oznámeno na linku 156, že ulicí Čs. armády se směrem k autobusovému nádraží volně pohybuje pes, jehož majitel se poblíž nenachází. Hlídka prověřila příslušnou lokalitu, avšak s negativním výsledkem.

V 11.38 hodin byli strážníci přivoláni do sídliště U Stadionu, protože u jednoho z tamních domů parkoval nákladní automobil, v jehož okolí nebylo možné projet vozidlem. Hlídka u příslušného automobilu zastihla jeho řidiče, jenž do přilehlé budovy vykládal nábytek. Ihned po jeho vyložení a vyřešení dopravního přestupku se strážníky toto vozidlo odjelo.

Dvanáct minut po čtrnácté hodině informovaly městskou policii děti o tom, že u budovy zdravotnického zařízení na Palackého třídě zpozorovaly odloženou injekční stříkačku. Hlídka uvedený předmět vyzvedla a následně jej dopravila k odborné likvidaci.

V 16.19 hodin vyjeli strážníci do Poděbradovy ulice, kde na soukromém parkovišti jedno z parkovacích míst neoprávněně obsadil cizí automobil. Hlídka jednala s jeho řidičem, jenž sdělil, že se stěhuje do přilehlého domu, avšak prozatím nemá zakoupené parkovací místo, a proto k zastavení za účelem vyložení vybavení bytu užil cizí parkovací místo. Dotyčný muž se poté majiteli příslušného parkovacího místa omluvil a své vozidlo přeparkoval.

O čtyři minuty později bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že u jednoho z domů v ulici Na Šancích se nachází zřejmě zraněný pták. Jakmile se hlídka pokusila tuto straku odchytnout, vznesla se a odlétla pryč.

V 16.30 hodin se obrátila na městskou policii řidička s tím, že mezi ní a jistým mužem došlo k neshodám kvůli parkování automobilu, přičemž dodala, že dotyčný člověk za stěrač jejího vozidla umístil písemný vzkaz, jenž obsahoval vulgární oslovení a informaci o tom, že pokud bude svůj automobil i nadále parkovat stejným způsobem, dojde k vypuštění kol jejího automobilu. Na závěr oznamovatelka dodala, že v této věci nežádá žádného šetření a k vyřízení jí postačí, když strážníci s uvedeným člověkem promluví a poučí jej. Hlídka dotyčného muže kontaktovala a řádně jej poučila o možných důsledcích jeho jednání.

Po osmnácté hodině byli strážníci přivoláni do Husovy ulice, neboť tam u kontejneru na odpad ležel neznámý člověk. Hlídka v tomto muži zjistila místního obyvatele, jehož podrobila orientační dechové zkoušce s naměřenou hodnotou 2,5 promile alkoholu. Strážníci jej následně předali do péče jeho otce, jehož zároveň informovali o tom, že jízdní kolo, jež měl jeho syn při sobě, bylo zajištěno zámkem a ponecháno na místě.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑