Události ze dne 22.10.2020

24.10.2020 00:42

V 12.30 hodin oznámil občan na linku 156 možné porušení mimořádných opatření, kdy dle jeho slov měla být provozována činnost nehtového studia v Dašické ulici. Provedenou kontrolou bylo zjištěno, že provozovna je uzavřena. Věc dále strážníci ověřovali u zaměstnanců firem v témže areálu. Dle jejich sdělení je provozovna uzavřena.

Krátce před půl šestou řešila hlídka oznámení o obnažujícím se muži ve Štěpánkově ulici. V muži byl zjištěn občan s trvalým pobytem v Ostravě. Při příchodu hlídky byl muž oblečen. Na místě však bylo zjištěno, že se dopustil porušení mimořádných opatření, a to konkrétně tím, že na veřejnosti popíjel alkohol. Jelikož byl tento muž na zákaz konzumace alkoholu na veřejnosti týž den již hlídkou upozorněn, byla mu na místě uložena pokuta.

Následně se hlídka přesunula do Škroupovy ulice, kde měla vozidla parkovat na veřejné zeleni. Na uvedeném místě byla zjištěna tři vozidla, za jejichž stěrače byly umístěny výzvy pro nepřítomné řidiče.

K dalšímu oznámení vyjížděla hlídka do obchodního domu Albert, kde mělo dojít ke krádeži zboží. Provedeným šetřením bylo zjištěno, že se zde měly tři ženy pokusit odcizit parfémy v hodnotě několika tisíc korun. Ženám se podařilo z prodejny utéct. Strážníci celý případ zadokumentovali a další postup bude odvislý od výsledků provedených šetření.

Po osmnácté hodině převzala hlídka v obchodním domě Kaufland nalezenou platební kartu, která byla po zadokumentování uložena do oddělení ztrát a nálezů.

Pár minut před devatenáctou hodinou prováděla hlídka kontrolu dřevěného altánu, který se nachází u komunikace vedoucí z ulice Na Větrníku do místní části Topol. Dle oznamovatele se zde měla nacházet mládež popíjející alkohol. Provedenou kontrolou však nebyl na místě nikdo nalezen.

V 21.36 hodin oznámil občan na linku 156, že v Malecké ulici parkuje vozidlo značky Fiat na vodorovném dopravním značení. Na místě bylo zjištěno, že toto vozidlo parkuje mimo toto značení. Přestupkové jednání tak nebylo zjištěno.

Před jednou hodinou ranní se na strážníky obrátil muž, který v telefonátu uvedl, že jeho otec doma upadl na zem a on není schopen ho sám zvednout. Strážníci pomohli muže zvednout ze země a posadili jej na postel. Viditelná zranění muž neměl. Možnost lékařského vyšetření odmítl.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑