Události ze dne 22.10.2023

25.10.2023 15:48

Před sedmou hodinou ranní byli strážníci přivoláni do Filištínské ulice, neboť se tam nacházel odstavený dětský kočárek, v jehož okolí se nikdo nenacházel. Hlídka tento předmět s nefunkčním předním kolečkem, jenž obsahoval plastovou hračku, dopravila na služebnu, aby jej následně uložila do oddělení ztráta nálezů při Městském úřadu Chrudim.

V 10.15 hodin bylo oznámeno na linku 156, že u jednoho z domů v sídlišti Na Větrníku nesprávně parkuje automobil konkrétní tovární značky. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Po třinácté hodině se obrátil na městskou policii obyvatel Havlíčkovy ulice s tím, že do průjezdu jeho bytového domu někdo odložil velké množství reklamních letáků. Strážníci provedeným šetřením zjistili, že těchto několik desítek balíků s reklamními letáky patří tamní obyvatelce, která je bude roznášet po městě. Protože dotyčná osoba nebyla v této chvíli doma, hlídka společně s oznamovatelem uvedené letáky přemístila z průjezdu k jejímu bytu s tím, že majitel domu o této skutečnosti příslušnou obyvatelku telefonicky vyrozumí.

V 17.55 hodin vyjeli strážníci do Slatiňan, neboť v tamní Kaštance volně pobíhal pes, jehož majitel se poblíž nenacházel. Protože hlídka na uvedeném místě toto zvíře nezaregistrovala, prověřila jeho okolí, přičemž zmíněného psa zpozorovala na silnici vedoucí do Chrudimi. Uvedené zvíře se kvůli jeho plachosti nepodařilo strážníkům odchytnout a následně odběhlo neznámo kam.

Patnáct minut po devatenácté hodině požádal o spolupráci městskou policii operační důstojník PČR, a to vzhledem k vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba, aby strážníci prověřili oznámení, že u areálu střední školy v Poděbradově ulici bezdomovci dělají nepořádek. Hlídka na uvedeném místě, ani v jeho okolí tyto osoby nezpozorovala.

V 19.25 hodin bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že v Dašické ulici se pohybuje na komunikaci muž s invalidním vozíkem. Hlídka příslušnou ulici i její okolí prověřila, avšak s negativním výsledkem.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑