Události ze dne 22.1.2022

24.01.2022 15:31

Po deváté hodině dopolední obdržela městská policie informaci od občana o tom, že u konkrétních dvou domů v sídlišti U Stadionu parkují automobily mimo vyznačená parkovací místa, stojí na zeleni i v místě s vodorovným dopravním značením žluté barvy. Hlídka na těchto šest vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

V 11.37 hodin přivolala strážníky do Slatiňan obyvatelka místní části Škrovád, neboť její živý plot poškodily ostříháním cizí osoby. Dotyčná žena hlídce sdělila, že předešlého večera zaslechla hovor osob z přilehlého chodníku o tom, že její plot by potřeboval ostříhat. Následujícího dne v ranních hodinách zahlédla osoby, jež utíkaly od jejího plotu. Oznamovatelka následně zjistila, že živý plot někdo neodborně ostříhal, přičemž ostříhané větve ponechal ležet na chodníku. Strážníci způsobenou škodu zadokumentovali a provedli nezbytné šetření. Spisový materiál bude následně postoupen k dořešení přestupkové komisi Městského úřadu Slatiňany.

Odpoledne před půl čtvrtou oznámil na linku 156 pracovník Českých drah, že ve vestibulu budovy vlakového nádraží v ulici Čs. armády sedí hlučná skupinka mládeže, která svým chováním obtěžuje ostatní cestující, přičemž dodal, že tito lidé právě objekt opustili a vyšli před nádraží. Hlídka v přítomných osobách zjistila osm nezletilých lidí, kteří nikam necestovali, a následně je vykázala.

V 16.50 hodin kontaktoval městskou policii pracovník společnosti v Dašické ulici s tím, že na soukromý pozemek jejich firmy někdo odstavil automobil, a dodal, že toto vozidlo nepatří nikomu z jeho kolegů. Strážníci oznamovatele poučili o tom, že celou událost musí případně řešit občanskoprávní cestou a pokusili se kontaktovat majitele příslušného automobilu, jenž uvedl, že vozidlo užívá jeho syn. Dotyčný muž dále přislíbil, že jej osobně upozorní, aby automobil neprodleně přeparkoval.

Dvě minuty po devatenácté hodině vyjeli strážníci do Čáslavské ulice, kde před panelovým domem parkoval dodávkový automobil neoprávněně na parkovacím místě vyhrazeném pro vozidlo invalidy. Hlídka za stěrač tohoto automobilu umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 19.40 hodin  bylo oznámeno na linku 156, že v Hradištní ulici parkují automobily v místě zákazu stání. Hlídka na tato dvě vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Před dvacátou první hodinou obdržela městská policie informaci od obyvatele ubytovny v Moravské ulici, že se tam dostavil jemu známý muž, jenž tam není ubytován a z něhož má strach. Strážníci tohoto člověka, který má do ubytovacího zařízení vstup zakázán, vyhledali a poté jej vykázali.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑