Události ze dne 2.2.2021

04.02.2021 20:05

Krátce před půl osmou vyjížděla hlídka do ulice Dr. Václava Peška, kde bylo oznámeno parkování vozidla na veřejné zeleni. Oznámení zde bylo vyřešeno umístěním výzvy pro nepřítomného řidiče vozidla.

V 9.52 hodin přijal operační důstojník oznámení o špatném parkování v Průmyslové ulici. Jedno z parkujících vozidel zde mělo ztěžovat vjezd do areálu tamní firmy. Provedenou kontrolou bylo na místě zjištěno celkem šest špatně parkujících vozidel. I v tomto případě byly za stěrače vozidel umístěny výzvy.

V 12.30 hodin oznámil občan na linku 156, že se v Široké ulici na komunikaci nachází přejetý holub. Strážníci mrtvého holuba umístili do přepravního pytle a převezli do areálu místního útulku, kde byl uložen do mrazicího boxu. Odtud bude předán k odborné likvidaci.

V 18.16 hodin byla na městskou policii nahlášena krádež zboží v prodejně Lidl. Pachatel měl z prodejny utéct do Tovární ulice, kam ho měl následovat pracovník ostrahy. Záhy bylo zjištěno, že pachatele se podařilo pracovníkovi ostrahy v uvedené ulici zadržet. Zde si jej převzala hlídka strážníků. Jelikož provedeným šetřením vyšlo najevo, že muž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen za majetkovou trestnou činnost, byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která si celý případ převzala k řešení.

Před devatenáctou hodinou vyjížděla hlídka do Pardubické ulice, kde měl na ulici ležet opilý muž. Na místě bylo zjištěno, že se jedná o jednoho z místních bezdomovců. Muž nebyl schopen samostatné chůze, dechovou zkouškou mu bylo naměřeno 1,62 promile alkoholu. Následovalo tak vyšetření v nemocnici, kde lékař rozhodl o umístění muže na protialkoholní záchytnou stanici. Tam byl městskou policií převezen a v 20.35 hodin v pořádku předán tamnímu personálu.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑