Události ze dne 22.3.2016

23.03.2016 11:59

V 7.20 hodin přijali strážníci na lince 156 oznámení, ve kterém občan uvedl, že na Tyršově náměstí se nachází špatně zaparkované vozidlo. Hlídka, která se dostavila na uvedené místo, umístila na tento automobil výzvu pro nepřítomného řidiče.

V deset hodin dopoledne vyjeli strážníci do ulice Čs. armády, neboť podle telefonického oznámení na lince 156 se ve zdejší restauraci nachází muž společně s dívkou, která by podle oznamovatele měla být touto dobou ve škole. Hlídka následně zjistila, že se jedná o muže s bydlištěm v Čankovicích a jeho dceru. Tento muž hlídce uvedl, že jeho dcera není ve škole, neboť k povinné školní docházce nastoupí až v září. Strážníci tuto informaci následně ověřili u ředitelky ZŠ, do které bude dívka nastupovat, a tato mužova tvrzení potvrdila. Po zjištění těchto skutečností hlídka odjela.

Před čtvrt na jednu odpoledne bylo na lince 156 oznámeno, že ve Slatiňanech v ulici Vrchlického nabízejí zřejmě maďarští obchodníci okapy a může jít o nepovolený prodej. Na místě strážníci zjistili trojici mužů. Konkrétně se jednalo o jednoho občana Maďarska a dva rumunské občany, kteří skutečně nepovolený prodej prováděli. Jejich počínání vyřešila hlídka uložením blokové pokuty.

Krátce před třináctou hodinou byla hlídka přivolána do Průmyslové ulice, kde se podle telefonického oznámení na lince 156 nachází volně pobíhající pes plemene pudl. Strážníci prověřili uvedené místo i přilehlé okolí, ale volně pobíhající pes nebyl zaregistrován.

Ve 14.47 hodin oznámil na lince 156 občan ze Sobětuch, že mu utekl kůň a měl utíkat směrem k Ploché dráze. Hlídka prověřovala uvedenou lokalitu, když oznamovatel opět kontaktoval MP, aby oznámil, že kůň se již sám vrátil domů.

Po čtvrt na čtyři odpoledne vyjela hlídka na základě oznámení na lince 156 do Václavské ulice, neboť ostraha tamní prodejny sdělila, že neznámý muž odešel i s nákupním vozíkem směrem na Presy. V uvedeném muži byl strážníky zjištěn chrudimský občan, který v nákupním vozíku vezl do svého bydliště větší množství zboží, jež právě zakoupil. Muž dále uvedl, že nevlastní automobil a bydliště má nedaleko uvedené prodejny, takže si často dopravuje nákup domů přímo v nákupním vozíku a tento vždy následně vrátí zpět.

V 17.13 hodin kontaktovala na lince 156 strážníky žena, která oznámila, že v Olbrachtově ulici někdo pálí na zahradě odpad a tím obtěžuje sousedy. Hlídka následně jednala s mužem, který na zahradě nepálil odpad, nýbrž větve stromů a tyto dýmily. Strážníci tohoto muže poučili a celou věc vyřešili domluvou.

Po dvacáté hodině bylo na lince 156 přijato oznámení, ve kterém občan požádal o asistenci hlídky při otevření jeho bytu v Palackého třídě, neboť jeho nájemník nereaguje na zvonění, nezvedá ani telefon a oznamovatel má tedy obavu o jeho život a zdraví. Po otevření bytu v přítomnosti strážníků majitel bytu zjistil, že uvedený nájemník je v pořádku a pouze tvrdě spal, proto nereagoval na zvonění. Po tomto zjištění hlídka odjela.

Po šesté hodině ranní telefonicky oznámila žena, že na Masarykově náměstí se před vjezdem do dvora Úřadu práce nachází špatně zaparkované vozidlo, které porušuje vodorovné dopravní značení. Strážníci na místě zjistili, že uvedené vozidlo nebrání výjezdu z tohoto dvora, ale vzhledem k porušení vodorovného dopravního značení byla na tento automobil umístěna výzva pro nepřítomného řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2020, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑