Události ze dne 23.11.2016

24.11.2016 11:11

V 7.40 hodin přijali strážníci oznámení o tom, že v ulici SNP za Family centrem parkuje nákladní vozidlo, které tak porušuje zákaz vjezdu nákladních vozidel. Hlídka oznámení vyřešila umístěním výzvy pro nepřítomného řidiče.

V 7.41 hodin požádal operační důstojník HZS o příjezd hlídky do ulice Dr. Jánského. Zde se měla u jednoho z domů nacházet zmatená žena, která uvedla, že se nemůže dostat do domu, jelikož u sebe nemá klíče. Šetřením na místě bylo zjištěno, že náhradní klíče má pečovatelka, která k ženě pravidelně dochází. Následně se podařilo pečovatelku o celé události telefonicky vyrozumět. Na místo se dostavila a dům odemkla.

V 9.16 hodin upozornil řidič jedoucí po obchvatu města na psa volně pobíhajícího ve vozovce. Dle oznamovatele se mělo jednat o psa středního vzrůstu černé barvy. Strážníci provedli kontrolu uvedeného místa a přilehlého okolí, žádný volně pobíhající pes nebyl nalezen.

Po půl dvanácté dopolední vyjížděla hlídka do ulice Soukenická, kde měl dle oznámení ležet na lavičce bezdomovec. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o bezdomovce s trvalým pobytem v Chrudimi. Po projednání věci byl z místa vykázán.

V 11.50 hodin oznámila zaměstnankyně obchodního domu Kaufland, že v prodejně došlo ke ztrátě či odcizení peněženky zákazníka. Strážníci na místě jednali s poškozeným mužem, který hlídce uvedl, že celou věc nechce zadokumentovat. Muž nebyl sám schopen říct, zda peněženku ztratil, či zda mu byla odcizena. Celou událost nahlásil pouze proto, aby ho mohla městská policie v případě nálezu peněženky kontaktovat. To se také v odpoledních hodinách stalo, neboť peněženka byla ještě téhož dne v obchodním domě nalezena. Muž byl tedy o jejím nálezu informován a přislíbil, že si peněženku na místě vyzvedne.

V 11.54 hodin oznámil řidič jedoucí po silnici mezi Chrudimí a Slatiňany, že nedaleko kasáren se volně pohybují ovce. O útěku hospodářských zvířat byl vyrozuměn jejich majitel, který ovce zahnal zpět do ohrady. O celé věci bude opětovně informován věcně příslušný správní orgán.

Na další oznámení o volně pobíhajícím psovi vyjížděla hlídka po půl jedné, tentokrát do Malecké ulice. Strážníci psa v uvedené ulici nenalezli. O několik minut později volala na městskou policii majitelka psa, která ohlásila jeho útěk. O dalších dvacet minut později kontaktovala strážníky znovu s tím, že psa již nalezla a odchytla.

V 17.30 hodin požádal operační důstojník Policie ČR z důvodu vytíženosti vlastních hlídek o spolupráci ve věci krádeže zboží v obchodním domě Albert. Hlídka na místě zjistila, že se žena s trvalým pobytem v Kostelci nad Orlicí pokusila v obchodě pronést zboží v celkové hodnotě 2 214 Kč. Jednalo se o šestnáct kusů bonboniér, které chtěla dle svých slov následně prodat. Prostřednictvím lustrace byla provedena kontrola v rejstříku přestupků, při které bylo zjištěno, že se žena přestupku krádeže dopustila opakovaně. Z tohoto důvodu byl celý případ zadokumentován a následně bude postoupen k dořešení přestupkové komisi.

V 17.55 hodin oznámila žena na linku 156, že v ulici Na Rozhledně nalezla notebook. Hlídka jej od ženy převzala a uložila do ztrát a nálezů. Následným šetřením se strážníkům podařilo zjistit jeho majitele, který se dostavil na služebnu a po prokázání vlastnického práva si notebook převzal.

V 6.23 hodin přijala městská policie oznámení o tom, že na parkovišti před katastrálním úřadem stojí vozidlo značky Škoda, z něhož vytéká benzín či nafta. Jelikož hlídka na místě zjistila, že se jedná o únik benzínu, byla na místo přivolána jednotka HZS, která provedla zasypání skvrny sorbentem. Posléze bylo zjištěno, že k úniku benzínu došlo provrtáním nádrže vozidla. Vzhledem k výši způsobené škody byla na místo přivolána Policie ČR, jejíž hlídka si případ převzala.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑