Události ze dne 23.11.2021

24.11.2021 13:12

Deset minut před osmou hodinou dopolední obdržela městská policie informaci od občanky o tom, že její soused se domnívá, že na půdě jeho chaty se někdo pohybuje, proto má obavu se tam vrátit a na příjezd strážníků vyčká na čerpací stanici ve Slatiňanech. Hlídka dotyčného muže kontaktovala a následně na jeho žádost a za jeho přítomnosti prověřila prostory jeho chaty, kde však žádnou cizí osobu nezaregistrovala.

V 9.40 hodin byli strážníci přivoláni do supermarketu v ulici SNP, neboť tam došlo ke krádeži zboží. Šetřením hlídky v uvedené prodejně však vyšlo najevo, že v celé věci se jednalo pouze o nedorozumění, nikoli o protiprávní jednání. Strážníci poté odjeli.

Třicet minut po poledni oznámil na tísňovou linku muž, že do jeho chaty ve Slatiňanech opět někdo vnikl, a dodal, že tentokrát jej uvnitř své budovy uzamkl. Hlídka i v tomto případě příslušnou chatu prověřila, avšak ani tentokrát tam cizího člověka nezaregistrovala.

V 18.15 hodin vyjeli strážníci do supermarketu na Palackého třídě, jelikož se tam nacházel člověk, jenž tam podle personálu před několika dny rozbil láhev alkoholu a poté utekl pryč. Hlídce dotyčný člověk přislíbil, že způsobenou škodu v určitém termínu prodejně uhradí. Strážníci jej poučili o tom, že pokud tak neučiní, celou věc dořeší přestupková komise.

O několik minut později upozornila městskou policii občanka, že v Havlíčkově ulici parkuje cizí automobil přímo před vjezdem na pozemek. Před příjezdem hlídky na místo uvedené vozidlo odjelo pryč.

V 18.55 hodin byli strážníci přivoláni na vlakové nádraží v ulici Čs. armády, neboť tam zaměstnanci drah údajně odmítli vpustit muže na veřejnou toaletu. Hlídka po příjezdu jednala s přítomnými pracovníky, kteří uvedli, že dotyčný člověk bez domova již nádraží opustil, a dodali, že tento muž se na tamní toaletě zamyká, snaží se tam přespávat a odmítá odejít. Strážníci poté prověřili okolí nádraží, avšak oznamovatele nikde nezaregistrovali.

Po páté hodině ranní obdržela městská policie oznámení o nesprávně zaparkovaném automobilu, jenž stál v ulici Na Šancích na chodníku. Hlídka na toto vozidlo i na dalších devět nesprávně zaparkovaných automobilů umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑