Události ze dne 23.12.2021

27.12.2021 10:24

V 16.27 hodin oznámil občan na linku 156, že na ubytovnu v Moravské ulici přišla cizí promrzlá žena, která si stěžovala na bolest zad. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že žena je již v péči zdravotníků.

O půl hodiny později řešili strážníci rozepři bývalých partnerů při předání věcí, které měl muž uloženy v zamčené garáži. Po odemčení garáže muž za přítomnosti bývalé partnerky zjistil, že mu údajně chybí věci v hodnotě více jak deset tisíc korun. Vzhledem k uvedeným skutečnostem byl muž poučen, že pokud chce odcizení těchto věcí řešit, má se vzhledem k výši škody obrátit na Policii ČR.

Krátce po osmnácté hodině prověřovali strážníci oznámení o špatném parkování v ulici Husova. Zde mělo být zaparkováno vozidlo s přívěsným vozíkem, které mělo blokovat průjezd. Po chvíli se k vozidlu dostavil řidič, který s vozidlem ihned odjel. Přestupek byl řešen domluvou.

Před devatenáctou hodinou vyjížděla hlídka na Tyršovo náměstí, kde mělo před vjezdem do garáže parkovat cizí vozidlo. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že vozidlo již odjelo.

V 21.00 hodin přijal operační důstojník městské policie oznámení, ve kterém muž uvedl, že na ubytovně v Moravské ulici se zdržuje cizí muž, který zde není ubytován. Strážníci zjistili, že se jedná o mladého muže z Chrudimi. Po jednání s hlídkou byl z ubytovny vykázán.

Následně se hlídka přesunula do ulice Luhanova, kde měla parkovat vozidla na veřejné zeleni a také v místě, do kterého je vjezd vozidlům zakázán. Oznámení bylo vyřešeno umístěním čtyř výzev pro nepřítomné řidiče vozidel.

Po třiadvacáté hodině prověřovali strážníci oznámení o závadě na vánoční výzdobě umístěné ve spodní části Resselova náměstí. Z výzdoby mělo být slyšet praskání a měly z ní létat jiskry. Strážníci provedli opakované kontroly výzdoby, uvedená závada nebyla zaregistrována.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑