Události ze dne 23.2.2023

27.02.2023 14:46

Pět minut před osmou hodinou dopolední kontaktovala městskou policii obsluha čerpací stanice v Dašické ulici s tím, že v jejich stanici pod pergolou se nachází neznámý spící muž, jehož se jí nepodařilo probudit. Strážníci v dotyčném člověku zjistili místního obyvatele, jenž nebyl orientován místem ani časem, přičemž jevil známky požití alkoholu, proto jej hlídka podrobila orientační dechové zkoušce s naměřenou hodnotou 2,99 promile alkoholu. Vzhledem k této skutečnosti byl muž následně přepraven služebním vozidlem na vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam jej strážníci dopravili a v pořádku předali do péče personálu.

V 15.40 hodin obdržela městská policie informaci o tom, že jistá místní žena od ranních hodin nereaguje na telefonáty své dcery, jež na základě této skutečnosti pojala obavu o život a zdraví matky. Protože oznamovatelka žije mimo Chrudim, požádala o pomoc strážníky. Hlídka se tedy dostavila do příslušného bytového domu, kde opakovaně zvonila na domovní zvonek dotyčné ženy, avšak marně. Strážníci proto kontaktovali ostatní obyvatele uvedené budovy, již sdělili, že svou sousedku zaregistrovali v dopoledních hodinách, když venčila psa, přičemž nejevila známky zdravotních problémů, avšak dodali, že v minulosti již došlo k tomu, že dotyčná obyvatelka vzhledem k akutním zdravotním potížím ležela doma dva dny na zemi bez pomoci. Operátor městské policie následně ověřil, že dotyčná žena dnes nebyla hospitalizována v nemocnici a poté do příslušného bytového domu přivolal hasiče a policisty. Ve chvíli, kdy se příslušníci HZS chystali k zásahu s tím, že příslušný byt zpřístupní, otevřely se jeho dveře a na chodbu vystoupila dotyčná obyvatelka, jež přítomným složkám sdělila, že je zdravotně v pořádku a žádnou pomoc nežádá. Poté již odmítla s kýmkoli komunikovat, vrátila se zpět do bytu a dveře uzavřela. O zjištěných skutečnostech byla operátorem městské policie vyrozuměna její dcera.

Dvacet minut po sedmnácté hodině vyjeli strážníci do ulice V Hliníkách, neboť tam došlo k tomu, že řidič osobního automobilu během couvání zavadil o svislou dopravní značku a vychýlil ji. Hlídka zjistila totožnost odpovědného muže, jenž se tam nacházel, a poučila jej. Protože se SVDN PČR vzhledem ke značnému vytížení nemohla dostavit na místo, strážníci zjištěné údaje poskytli úředníkům příslušného odboru místního městského úřadu, aby dotyčného řidiče následně kontaktovali ve věci náhrady způsobené škody.

Před šestou hodinou ranní bylo oznámeno na linku 156, že na parkovišti u panelového domu na Palackého třídě stojí nesprávně automobil, jenž řidiči jiného vozidla znemožnil vyjetí automobilem z parkovacího místa. Strážníci provedenou lustrací zjistili majitele příslušného vozidla a kontaktovali jej. Dotyčný mladý muž se poté dostavil na místo a po vyřešení dopravního přestupku s hlídkou svůj automobil přeparkoval.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑