Události ze dne 23.9.2023

25.09.2023 18:36

Přesně ve čtrnáct hodin se na služebnu městské policie dostavil obyvatel Rooseveltovy ulice s tím, že žádá šetření incidentu, jenž se odehrál u jeho domu před několika dny v nočních hodinách, kdy jemu známý muž údajně omylem zazvonil na jeho domovní zvonek. Oznamovatel dále sdělil, že jakmile dotyčného člověka poučil o tom, že by se jeho jednání v budoucnu nemělo opakovat, jednal s ním tento člověk vulgárně a vyhrožoval mu. Hlídka celou událost zadokumentovala a k podání vysvětlení vyzve rovněž podezřelého muže. Spisový materiál bude poté postoupen k dořešení přestupkové komisi Městského úřadu Chrudim.

V 15.10 hodin se obrátil na strážníky se žádostí o pomoc občan, jenž uvedl, že jeho kočka vlezla do cizího zaparkovaného automobilu, přičemž bude třeba ji z tohoto vozu vyprostit. Před příjezdem hlídky na místo informovala městskou policii družka oznamovatele o tom, že uvedené zvíře vlezlo pouze do prostoru u motoru, odkud po chvíli samo vylezlo, tudíž asistence strážníků již není zapotřebí. Hlídka byla odvolána.

O třicet minut později obdržela městská policie informaci, že u vstupu do hypermarketu v ulici SNP postávají bezdomovci, již se nevhodně chovají. Hlídka na uvedeném místě zastihla jednoho muže bez domova, jehož orientovaného místem i časem vykázala.

V 16.27 hodin bylo oznámeno na linku 156, že u dětského hřiště, jež se nachází poblíž supermarketu v ulici SNP, zřejmě souloží bezdomovci. Strážníci na uvedeném místě zastihli „v nejlepším“ muže a ženu bez domova. Hlídka zjistila totožnosti všech přítomných pohoršených lidí i podezřelé dvojice a v následujících dnech zadokumentuje jejich svědecké výpovědi, přičemž na jejich základě celou věc poté dořeší přestupková komise Městského úřadu Chrudim, případně Policie ČR.

Po sedmnácté hodině se dostavil na služebnu městské policie občan, jenž strážníkům předal cizí dva klíče, jež nalezl odložené v sídlišti Na Větrníku. Hlídka je oba uložila do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu Chrudim.

V 18.41 hodin strážníci vyjeli do sídliště Na Větrníku, jelikož tam měl volně pobíhat pes většího vzrůstu. Hlídka uvedenou lokalitu prověřila, avšak toto zvíře tam nezaregistrovala.

O chvíli později upozornil městskou policii občan, že na parkovišti u jedné z budov v sídlišti U Stadionu stojí automobil s rozsvícenými světlomety, přičemž uvnitř ani v jeho okolí se nikdo nenachází. Hlídka zjistila majitele uvedeného vozidla, avšak kontaktovat jej se strážníkům žádným způsobem nepodařilo.

Ve 20.07 hodin informovala operátora městské policie obyvatelka Rabštejnské Lhoty, že tam právě odchytla cizího volně pobíhajícího psa, jehož prozatím ponechá ve své péči s tím, že se sama pokusí vypátrat jeho majitele. Městská policie vzala tuto informaci na vědomí.

Patnáct minut před dvacátou třetí hodinou byli strážníci přivoláni do ulice Přemysla Otakara, neboť tam rušila noční klid hlasitá hudba, jež zněla z neurčitého místa. Hlídka ve zmíněné ulici zastihla skupinu mladých lidí, již sedící v zaparkovaném automobilu poslouchali hlasitě znějící reprodukovanou hudbu. Po vyřešení přestupku byla znějící hudba ve vozidle ztišena a na místě byl klid.

Ve 23.01 hodin bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že v bytovém domě ve Škroupově ulici ruší noční klid hluk, vycházející z konkrétního bytu. Strážníci kontaktovali jeho obyvatelku, jež doma slavila narozeniny. Po vyřešení přestupku s hlídkou byla znějící hudba ztišena a v budově byl klid.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑