Události ze dne 24.11.2021

25.11.2021 11:06

V 10.36 hodin oznámil občan na linku 156, že se v prostorách vlakového nádraží pohybuje značně opilý muž, který zde obtěžuje kolemjdoucí. Hlídka o chvíli později zjistila, že se jedná o jednoho z místních bezdomovců. Muž jevil známky silné opilosti, dechovou zkouškou mu bylo naměřeno 3,49 promile alkoholu. Následoval tak převoz do chrudimské nemocnice, kde lékař rozhodl o jeho umístění na protialkoholní záchytnou stanici. Tam byl následně hlídkou převezen a v 12.10 hodin byl předán tamnímu personálu.

Po jedenácté hodině vyjížděli strážníci do Novoměstské ulice, kde došlo na hřbitově k poškození hrobu. Jak oznamovatel hlídce na místě uvedl, při návštěvě hřbitova v minulém týdnu byl hrob v pořádku, při dnešní návštěvě hřbitova zjistil, že u hrobu došlo k povalení náhrobku. Strážníci případ zadokumentovali a další postup bude odvislý od výsledků provedených šetření.

V 13.07 hodin přijal operační důstojník městské policie oznámení, že ve Štěpánkově ulici leží bezdomovec. I v tomto případě se jednalo o silně opilého muže, který nebyl schopen samostatné chůze. Dechovou zkouškou mu bylo naměřeno 3,88 promile alkoholu. Muž byl služebním vozidlem převezen na vyšetření do nemocnice, kde lékař opět rozhodl o jeho umístění na záchytce. Tam byl muž v pořádku předán v 14.30 hodin.    


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑