Události ze dne 24.1.2023

25.01.2023 12:44

Před devátou hodinou dopolední se obrátila na městskou policii se žádostí o pomoc pečovatelka, neboť v jednom z domů ve Václavské ulici došlo k pádu její klientky, jíž sama nedokázala pomoci vstát. Hlídka vyzvedla dotyčnou seniorku po pádu na zem nezraněnou a uložila ji na lůžko, kde setrvala v péči přítomné pracovnice.

Ve 14.20 hodin byli strážníci přivoláni do Radoušovy ulice, neboť do tamní provozovny vběhl cizí volně pobíhající pes. Před příjezdem hlídky personál tohoto podniku dotyčné zvíře vydal jeho majitelce, jež se tam dostavila.

Dvanáct minut po osmnácté hodině bylo oznámeno na linku 156, že ve vestibulu nemocnice ve Václavské ulici se nachází muž, jenž křičí a odmítá odejít. Po příjezdu strážníků vyšlo najevo, že se jednalo o obyvatele Skutče, který byl do tohoto zdravotnického zařízení dopraven, přičemž po provedeném vyšetření postrádal svůj batoh s osobními věcmi, o němž se domníval, že jej měl během převozu do nemocnice při sobě. Vzhledem k tomu, že hlídka telefonicky ověřila, že dotyčný člověk při přepravě do Chrudimi žádné zavazadlo neměl, poučila jej o této skutečnosti a poté tohoto muže ze zdravotnického zařízení vykázala.

V 19.36 hodin informoval městskou policii řidič o tom, že po silnici vedoucí z Chrudimi do Slatiňan kráčí chodec, jenž neužil reflexní prvky. Strážníci dotyčného muže dostihli na okraji Slatiňan, kde se již pohyboval po chodníku. Po vyřešení celé události a řádném poučení tohoto chodce hlídka odjela.

O chvíli později přivolal strážníky do Škroupovy ulice občan, jenž tam zaregistroval automobily stojící na zeleni v místě, kam je dopravní značkou vozidlům vjezd zakázán. Protože hlídka vzhledem ke klimatickým podmínkám nedokázala jednoznačně určit, zda uvedené automobily skutečně parkují na travnaté ploše, a s přihlédnutím k tomu, že dopravní značení se nacházelo ve stavu, kdy bylo pro řidiče nečitelné, strážníci na tato vozidla výzvy pro nepřítomné řidiče neumístili. O nutnosti výměny příslušné dopravní značky poté hlídka učinila zápis do knihy závad k rychlé nápravě.

Krátce před druhou hodinou ranní oznámil městské policii občan, že u prodejny v Pardubické ulici právě odchytl volně pobíhajícího psa. Strážníci uvedené zvíře od oznamovatele převzali a poté je v pořádku umístili do připraveného kotce v útulku v Sečské ulici, neboť jeho majitele se dle mikročipu hlídce nepodařilo v dostupných registrech zjistit.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑