Události ze dne 24.12.2022

27.12.2022 10:48

V 8.49 hodin oznámila žena na linku 156, že v ulici Palackého třída, u domu č.p. 62, parkuje jedno vozidlo na chodníku, druhé na veřejné zeleni. Na vozidlo parkující na chodníku byla umístěna výzva pro nepřítomného řidiče, žádné vozidlo parkující na zeleni nebylo na místě zjištěno.

Následně se hlídka přesunula do ulice Rooseveltova, kde mělo dle oznamovatele parkovat vozidlo v křižovatce. Šetřením na místě bylo zjištěno, že se jedná o vozidlo, jehož řidič byl v těchto místech v nočních hodinách zastaven hlídkou Policie ČR a následně mu byla zakázaná další jízda. Po domluvě strážníků s policisty byl vyrozuměn řidič vozidla a ten zajistil jeho přeparkování.

K dalšímu oznámení o špatném parkování vyjížděli strážníci před půl desátou, tentokrát do ulice Na Větrníku, kde mělo parkovat vozidlo na chodníku. Hlídka zde řešila dvě nesprávně parkující vozidla, za jejichž stěrače byly umístěny výzvy.

O dvacet minut později prověřovali strážníci oznámení, v němž občan uvedl, že v ulici Palackého třída se v květinovém záhonu pohybuje muž, který zde vytahuje ze země dřevěné kolíky. Na místě bylo zjištěno, že se jedná o jednoho z místních bezdomovců. Muž umístil kolíky zpět na své místo, k celé věci byl řádně poučen. Následně byl z místa vykázán.

Ve 13.50 hodin se na městskou policii obrátila žena, která uvedla, že v ulici Presy odchytla volně pobíhajícího psa. Strážníci psa od ženy převzali a převezli ho do chrudimského útulku, kde byl v pořádku umístěn do kotce.

V pořadí již čtvrté oznámení o špatném parkování řešila hlídka po čtrnácté hodině v ulici Husova. Tentokrát se jednalo o neoprávněné parkování vozidla na místě vyhrazeném pro osoby se zdravotním postižením. Prostřednictvím lustrace byl zjištěn majitel vozidla, kterého se podařilo kontaktovat v místě bydliště. Následně se dostavil na místo a přeparkoval. Přestupek s ním byl vyřešen uložením pokuty.

V 16.34 hodin oznámil muž na linku 156, že ve Slovenské ulici, v domě č.p. 650, se nachází v jeho bytě cizí muž. Před příjezdem hlídky bylo oznámení odvoláno. Prý se jednalo o rodinného příslušníka sousedů, kteří ho již hledali.

Pár minut před osmnáctou hodinou vyjížděla hlídka do ulice Na Větrníku, kde měli mít obyvatelé domu č.p. 1209 problém s jejich sousedem, který měl na místě rozbít několik květináčů umístěných na společné chodbě, následně měl sousedům údajně vyhrožovat. Strážníci na místě jednali s obyvateli domu a také s podezřelým mužem. Celá věc byla na místě zadokumentována a spisový materiál bude předán k dořešení přestupkové komisi.

V 18.25 hodin bylo na městskou policii oznámeno, že v ulici Havlíčkova se pohybuje opilý muž, který se opírá o zaparkovaná vozidla. Vzhledem k vytíženosti hlídky městské policie, byla věc předána k řešení Policii ČR.

Krátce po páté hodině ranní řešili strážníci oznámení, v němž žena uvedla, že v ulici Pardubická, u domu č.p. 680, je již pět hodin nastartované vozidlo. Hlídka na místě zjistila, že ve vozidle se nachází muž. Ten následně uvedl, že přijel přespat ke kamarádovi, který však nebyl doma. Proto si sedl do auta, nastartoval vozidlo a pustil si topení, poté však ve vozidle usnul. Po jednání s hlídkou z místa odjel.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑