Události ze dne 2.4.2020

06.04.2020 17:58

V 7.36 hodin se na městskou policii obrátil se žádostí o pomoc pracovník vodárenské firmy, protože na Palackého třídě bylo třeba řešit vodovodní havárii a v této činnosti jemu a jeho kolegům bránil osobní automobil, zaparkovaný u tamního výměníku. Strážníci provedenou lustrací vozidla zjistili jeho majitele, jehož se hlídce podařilo kontaktovat až prostřednictvím jeho otce. Dotyčný muž se vzápětí dostavil ke svému automobilu a přeparkoval ho.

Přesně o půl desáté byli strážníci přivoláni na autobusové nádraží v ulici Čs. armády, kde se měla nacházet skupina žen, jež neměly řádně zakrytá ústa a nos, neboť kouřily cigarety. Hlídka tuto informaci prověřila, avšak tyto ženy na uvedeném místě nezastihla.

O dvacet minut později bylo oznámeno na linku 156, že předešlého dne došlo v hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové ke krádeži zboží. Strážníci v uvedené prodejně jednali s přítomným pracovníkem ostrahy hypermarketu, jenž uvedl, že počínání pachatele krádeže na prodejní ploše zachytila kamera bezpečnostního kamerového systému prodejny. Jelikož hlídka na základě místní znalosti dotyčného muže z tohoto záznamu nepoznala, celou událost zadokumentovala a spisový materiál následně postoupí k dořešení přestupkové komisi Městského úřadu v Chrudimi.

V 9.53 hodin informoval městskou policii občan o nálezu dětské koloběžky, která ležela v křoví v Olbrachtově ulici. Hlídka po příjezdu tento dopravní prostředek vyzvedla a následně odevzdala do oddělení ztrát a nálezů městského úřadu.

Po třinácté hodině vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do supermarketu na Palackého třídě, kde došlo ke krádeži zboží. V této prodejně hlídka zastihla chlapce, jenž neměl žádný doklad, kterým by prokázal svoji totožnost, a na dotaz strážníků uvedl, že je nezletilý, několikátým dnem že se nachází mimo domov a jeho rodiče, ani příbuzné není možné telefonicky kontaktovat. Protože bylo třeba tohoto hocha vzhledem k jeho nízkému věku předat zákonnému zástupci, operátor městské policie telefonicky kontaktoval se žádostí o pomoc pracovníky Odboru sociálních věcí Městského úřadu v Chrudimi a následně také v Holicích. Ve spolupráci s oslovenými úředníky vyšlo najevo, že dotyčný mladík je někým jiným, než uvedl hlídce, je ve věku mladistvém a celostátně hledaný policií. Po vyřešení jeho přestupku proti majetku se strážníky jej po konzultaci s Policií ČR převzal příslušný pedagogický pracovník. Celá věc bude i nadále v šetření PČR.

Ve 13.27 hodin bylo oznámeno na linku 156, že na komunikaci v Píšťovech parkují neoprávněně nákladní automobily. Strážníci na uvedeném místě zastihli dvě nákladní vozidla, jejichž řidiči právě končili předepsanou bezpečnostní přestávku. Hlídka oba muže poučila a ti po vyřešení dopravních přestupků odjeli.

O minutu později obdržela městská policie upozornění na chování občanů, kteří stáli před hotelem v Husově ulici bez zakrytých úst a nosu a popíjeli tam pivo. Hlídka vyjela na uvedené místo, kde však nikoho nezastihla.

Ve 14.56 hodin se obrátila na strážníky se žádostí o pomoc pracovnice Červeného kříže s tím, že do jejich budovy v Městském parku nepravidelně vstupuje bezdomovec, jenž se tam bezdůvodně zdržuje a obtěžuje přítomné lidi. Protože se tam dotyčný muž v danou chvíli podle sdělení oznamovatelky nenacházel, hlídka přislíbila v uvedeném domě provádění nepravidelných kontrol.

Čtyři minuty po šestnácté hodině kontaktovala městskou policii občanka, jež uvedla, že na její mobilní telefon právě volaly neznámé děti s žádostí o pomoc, neboť údajně uvízly na blíže neurčeném místě. Operátor městské policie následně kontaktoval příslušné telefonní číslo, jež poskytla strážníkům oznamovatelka. Po chvíli se tyto děti přiznaly, že jejich telefonát neznámé ženě byl pouze žert a nikdo z nich že není v nebezpečí. Operátor děti poučil a ty přislíbili, že už se to nebude opakovat. O zjištěných skutečnostech byla následně vyrozuměna oznamovatelka.

Ve 23.37 hodin bylo oznámeno na linku 156, že z restaurace ve Škroupově ulici zní hlasitá hudba a zřejmě tam posedávají i hosté, přestože platí zákaz srocování. Strážníci tento podnik shledali pro veřejnost uzavřeným, avšak na balkónu seděli dva tamní obyvatelé, kteří tam poslouchali muziku. Po vyřešení přestupku mladí lidé hudbu vypnuli a hlídka odjela.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2020, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑