Události ze dne 24.2.2021

25.02.2021 15:33

Před půl desátou bylo oznámeno na linku 156, že v ulici 5. května ve Slatiňanech volně pobíhá pes, jenž má na svém obojku připevněnou evidenční známku. Strážníci po příjezdu toto zvíře odchytli a dle evidenčního čísla na známce jej předali jeho majitelce ze Slatiňan. Protože oznamovatel uvedl, že v důsledku volného pobíhání tohoto psa vznikla jemu škoda na majetku, hlídka jeho i majitelku zvířete poučila o tom, že v takovém případě se jedná o občanskoprávní spor a poté odjela.

V 16.23 hodin byli strážníci přivoláni do skateparku v ulici Dr. Milady Horákové, neboť se tam zdržovali lidé. Hlídka tyto osoby poučila a po vyřešení jejich protiprávního jednání je ze sportoviště vykázala.

O pět minut později obdržela městská policie informaci o tom, že v sídlišti Na Větrníku již přibližně hodinu zní akustický alarm jednoho ze zaparkovaných automobilů. Hlídka u příslušného vozidla zastihla jeho majitele, jenž odpojil autobaterii, aby alarm utichl.

V 17.18 hodin vyjeli strážníci do parku Republiky, protože dva chlapci oznámili, že během jízdy na koloběžkách jim tam skupinka mladíků vyhrožovala, že obušky udeří do jejich dopravních prostředků. Chlapci následně hlídce sdělili, že parta mladíků před jejím příjezdem odešla směrem do Havlíčkovy ulice. Strážníci tedy prověřili zmíněnou ulici i její okolí, avšak tyto lidi nikde nezpozorovala.

Chvíli nato oznámila městské policii pracovnice supermarketu v ulici SNP, že v jejich prodejně byla nalezena peněženka s doklady a s finanční hotovostí. Hlídka tento nález v supermarketu vyzvedla a poté jej odevzdala jeho majitelce.

V 17.22 hodin byli strážníci přivoláni do Husovy ulice, kde parkoval automobil na chodníku. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Přibližně o hodinu později bylo oznámeno na tísňovou linku, že u domu v Opletalově ulici se zdržuje volně pobíhající pes. Strážníci uvedené zvíře bez evidenční známky odchytli a umístili do útulku v Sečské ulici. Vzhledem k tomu, že tento pes trpěl zdravotními problémy končetin, byla o jeho zdravotním stavu neprodleně telefonicky vyrozuměna pracovnice útulku.

Před devatenáctou hodinou informovala městskou policii občanka o tom, že na Kopanici probíhá mejdan, kterého se účastní větší množství osob, a dodala, že někteří z přítomných lidí tam hrají na kytary. Vzhledem k vytížení hlídky bylo toto oznámení předáno k řešení Policii ČR.

Ve 21.46 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Malecké ulice, protože tam parkoval automobil v místě s vodorovným dopravním značením žluté barvy. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑