Události ze dne 24.2.2023

27.02.2023 14:47

V 10.57 hodin byli strážníci přivoláni k jednomu ze supermarketů v ulici SNP, protože tam občan zaregistroval bezdomovce, již popíjeli alkohol a váleli se na zemi. Hlídka na uvedeném místě zastihla čtyři osoby, orientované místem i časem, jež pro nevhodné chování z místa vykázala.

Přesně v poledne kontaktovala městskou policii pracovnice pobočky pošty v ulici U Stadionu s tím, že jejich parkovací místa, určená pro služební vozidla pošty, obsadily cizí automobily. Hlídka na tato dvě vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

O sedm minut později požádala strážníky o pomoc místní žena s tím, že bude třeba, aby hlídka poskytla asistenci zdravotníkům při přemístění jejího nemohoucího manžela z bytu do sanitního vozu. Strážníci požadovanou pomoc poskytli.

Ve 13.56 hodin bylo oznámeno na linku 156, že u supermarketu v ulici SNP se zdržují opilí bezdomovci. Strážníci u tohoto objektu zastihli muže a ženu, již nebyli orientováni místem ani časem, přičemž jevili známky požití alkoholu, proto je hlídka podrobila orientační dechové zkoušce s naměřenými hodnotami 3,85 a 3,06 promile alkoholu. Tato dvojice byla následně přepravena do nemocnice na vyšetření, kde službu konající lékař rozhodl o umístění muže i ženy do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam je poté strážníci dopravili a předali do péče personálu.

Po dvacáté první hodině se obrátil na městskou policii obyvatel obce Trpišov s tím, že předešlého večera, když procházel okolo tamního lesa, zaslechl výstřel z pušky. O chvíli později potkal myslivce, který jej upozornil, že přestože se pohybuje po veřejné cestě, měl by dbát zvýšené opatrnosti, protože on tam číhá s puškou na divoká prasata. Oznamovatel jej tedy informoval o tom, že v okolí lesa se pohybují chodci, přičemž projevil obavu o jejich život a zdraví s tím, že střelba v okolí cesty je nebezpečná. Tento muž dodal, že stejného myslivce tam zaregistroval i dnes, proto o jeho počínání informuje strážníky. Hlídka na základě této informace kontaktovala dotyčného myslivce, jenž sdělil, že oznamovatele během vzájemného rozhovoru pouze upozornil, že když kráčí v tmavém oblečení lesem v okolí posedu, měl by se pohybovat se zapnutou ruční svítilnou. Protiprávní jednání v tomto případě strážníci neshledali.

Ve 22.45 hodin bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že před hotelem v Husově ulici pokřikují lidé, čímž ruší noční klid. Při příjezdu strážníků tam již zasahovali policisté, jimž hlídka poskytla asistenci.

Krátce po půl dvanácté vyjeli strážníci do Husovy ulice, protože tam ve vnitrobloku žena zaregistrovala zaparkovaný automobil s blikajícími světlomety. Hlídka uvedené vozidlo s blikajícími výstražnými světly prověřila, avšak bylo řádně uzamčené a protiprávnímu jednání nic nenasvědčovalo, proto strážníci odjeli.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑