Události ze dne 24.8.2023

28.08.2023 16:01

Krátce po deváté hodině dopolední obdržela městská policie informaci o tom, že v ulici Na Kopanici parkuje automobil na zeleni. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 9.25 hodin vyjeli strážníci do ulice Obce Ležáků, protože tam před jedním z domů ve křoví ležel batoh. Hlídka toto zavazadlo, jež obsahovalo prázdnou peněženku a mobilní telefon, vyzvedla, a poté je uložila do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu Chrudim.

Po poledni bylo oznámeno na linku 156, že v křižovatce ulic Filištínská a Široká leží na zemi uhynulá kočka. Strážníci zvíře vyzvedli a dopravili do areálu technických služeb v Sečské ulici, kde tuto kočku umístili do speciálního mrazicího boxu, odkud bude vydána k odborné likvidaci.

V 16.57 hodin kontaktoval městskou policii řidič MHD s tím, že v autobusu zaregistroval odloženou cizí peněženku. Hlídka uvedený předmět, jenž obsahoval platební kartu a doklady, vystavené na jméno místního občana, převzala a o chvíli později jej vydala jeho majiteli.

Osmnáct minut po devatenácté hodině byli strážníci přivoláni do sídliště U Stadionu, neboť u tamního panelového domu parkoval nesprávně automobil. Hlídka za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Před osmnáctou hodinou bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že v Malecké ulici někdo pálí oheň. Strážníci vyhledali příslušný pozemek a kontaktovali jeho majitele, jenž uvedl, že pálí pouze vyschlé dřevo, přičemž dodal, že tuto činnost předem řádně nahlásil HZS. Hlídka celou věc následně konzultovala s operačním důstojníkem hasičů, jenž sdělil, že v tomto případě, pokud nedochází k pálení plastů či chemikálií, se dotyčný muž protiprávního jednání nedopouští, neboť ani vzhledem k aktuálnímu počasí nebyla vydána žádná výstraha. Strážníci majitele pozemku poučili a poté odjeli.

V 19.58 hodin upozornil městskou policii občan, že ve Filištínské ulici stojí některé automobily na vyhrazených parkovacích místech neoprávněně. Hlídka zmíněnou ulici prověřila a poté na dvě vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Po šesté hodině ranní vyjeli strážníci opět do Filištínské ulice, neboť tam ležel na zemi bezdomovec. Dotyčný muž po probuzení vstal a orientován místem i časem odešel.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑