Události ze dne 24.9.2020

25.09.2020 10:16

V 7.33 hodin oznámil občan na linku 156, že na dvou autobusových zastávkách v Malecké ulici parkují vozidla. Na první kontrolované zastávce bylo zjištěno jedno vozidlo, u kterého se podařilo zjistit a následně i kontaktovat majitelku, která se dostavila na místo a vozidlo přeparkovala. Přestupek s ní byl vyřešen uložením pokuty v příkazním řízení na místě. Na druhé zastávce nebylo žádné vozidlo nalezeno.  

Před desátou hodinou dopolední řešili strážníci oznámení o vozidle parkujícím u přechodu pro chodce na komunikaci mezi obchodními domy Albert a Kaufland. Na místě bylo zjištěno, že vozidlo parkuje za přechodem pro chodce. Vzhledem k šíři vozovky však mohlo vozidlo ztěžovat výjezd z parkovacích míst, proto řidič vozidlo přeparkoval. Věc byla na místě řešena domluvou.

V 9.58 hodin přijali strážníci oznámení o parkování vozidel na chodníku v Akátové ulici. Se dvěma řidiči byl přestupek vyřešen na místě, na další tři vozidla byly umístěny výzvy pro nepřítomné řidiče.

Po půl jedenácté prověřovala hlídka oznámení, ve kterém oznamovatel uvedl, že na Tyršově náměstí se pohybuje bosá žena, která prosí kolemjdoucí, zda by jí udělali nákup. Provedenou kontrolou Tyršova náměstí a přilehlého okolí nebyla žena odpovídající popisu nalezena. Při následném jednání oznamovatel hlídce uvedl, že by se mohlo jednat o ženu konkrétního příjmení, bydlící v domě na Tyršově náměstí. Strážníci tedy provedli kontrolu u této ženy, kdy bylo zjištěno, že se nachází doma společně se svým synem. Oba shodně uvedli, že spolu byli po celou dobu doma. Hlídka provedla opakovanou kontrolu Tyršova náměstí a jeho okolí, žena uvedená v oznámení nebyla nalezena.

Následně se hlídka přesunula k místnímu skateparku, kde se měl na komunikaci nacházet větší kus betonu. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o betonový obrubník. Hlídka jej umístila na přilehlou travnatou plochu. Následnou kontrolou nebylo zjištěno, že by tento obrubník v okolí skateparku chyběl. Obrubník bude následně odvezen pracovníky technických služeb.

Po patnácté hodině se na strážníky obrátila žena, která uvedla, že na své zahrádce ve Škroupově ulici má problémy se svým kamarádem, který nechce zahradu opustit. Po příjezdu na místo se zde nacházela oznamovatelka a její kamarád, který s ní v minulosti na této zahradě hospodařil. Žena však strážníkům uvedla, že muž nemá k zahradě žádné vlastnické právo a ona si již nepřeje, aby s ní zahradu dále užíval. Za přítomnosti hlídky se oba domluvili o odvozu věcí, které muž na zahradě měl, a následně muž zahradu opustil.

Před osmnáctou hodinou vyjížděla hlídka do Václavské ulice, kde bylo oznámeno nesprávné parkování dvou vozidel u domu čp. 1087. U jednoho vozidla byl zastižen řidič, který uvedl, že si zde pouze vykládal věci a s vozidlem již odjíždí, na druhé vozidlo byla umístěna výzva.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑