Události ze dne 24.9.2022

26.09.2022 13:22

V 6.52 hodin oznámila na linku 156 občanka, že v obci Vestec právě odchytla cizího volně pobíhajícího psa, přičemž dodala, že jej vozidlem dopraví k útulku v Sečské ulici, kde vyčká na příjezd hlídky. Strážníci toto zvíře od ženy převzali a v pořádku je umístili do připraveného kotce. Následně se do uvedeného zařízení dostavil majitel tohoto psa, jenž po vyřešení přestupku s hlídkou svého psa převzal.

Krátce po desáté hodině byli strážníci přivoláni k obchodnímu centru ve Škroupově ulici, neboť se tam zdržovala skupina bezdomovců, již pokřikovali na kolemjdoucí lidi. Hlídka okolí příslušné budovy prověřila, avšak dotyčné osoby tam nezastihla.

V 12.50 hodin obdržela městská policie informaci o tom, že u jednoho z domů v Nezvalově ulici nesprávně parkuje cizí automobil, jenž stojí před vjezdem na pozemek. Hlídka na takto zaparkované vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

O minutu později strážníci vyjeli do ulice Obce Ležáků, protože u tamního supermarketu sedělo několik hlučných bezdomovců, již po kolemjdoucích lidech žebrali peníze. Hlídka tyto dvě osoby pro nevhodné chování z místa vykázala.

Krátce po patnácté hodině bylo oznámeno na tísňovou linku, že před jedním z domů ve Škroupově ulici někdo ulomil sloupek. Strážníci u příslušné budovy shledali, že tam v zemi chybí jeden ze tří sloupků. Tuto skutečnost hlídka následně zanesla do knihy závad.

V 15.39 hodin se obrátil na městskou policii řidič s tím, že poblíž supermarketu v ulici SNP leží na vozovce PET láhve. Hlídka tyto láhve na uvedeném místě vyzvedla a poté je uložila do příslušného kontejneru na odpad.

Před sedmnáctou hodinou byli strážníci přivoláni do Poděbradovy ulice, jelikož tam na autobusové zastávce ležel na lavičce bezdomovec. Po probuzení hlídkou se dotyčný muž bez domova, orientovaný místem i časem, řádně posadil.

Ve 21.28 hodin oznámil na tísňovou linku občan, že ve sklepě jejich bytového domu v ulici Čs. armády překvapil neznámého muže ve chvíli, kdy se zřejmě pokoušel vniknout násilím do jeho sklepní kóje. Oznamovatel dodal, že dotyčného člověka, jenž poté z domu odešel pryč, následuje s určitým odstupem ulicemi města. Při příjezdu strážníků tento muž hlídce sdělil, že podezřelému člověku se před jejich příjezdem pravděpodobně podařilo ukrýt na neznámém místě ve Fibichově ulici. Strážníci proto prověřili příslušnou lokalitu, avšak s negativním výsledkem, přičemž ani následné zhlédnutí kamerových záznamů z příslušných kamer městského kamerového systému nic o pohybu podezřelého muže neprozradilo. Kontrolou příslušné sklepní kóje bylo poté zjištěno, že k žádnému poškození či odcizení majetku jednáním tohoto člověka nedošlo.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑