Události ze dne 25.10.2016

26.10.2016 11:13

V 7.57 hodin oznámil na linku 156 muž, že v ulici Strojařů komplikuje průjezd ostatním vozidlům nesprávně zaparkovaný automobil konkrétní značky. Hlídka provedla kontrolu celé ulice, ale uvedené vozidlo nebylo zaregistrováno a průjezdnost v ulici byla zachována. Jelikož oznamovatel své oznámení po nějaké době zopakoval, strážníci vyjeli na místo znovu, ale ani tentokrát nebyl automobil konkrétní značky nalezen. V ulici Strojařů byl zaregistrován jiný nesprávně zaparkovaný automobil, jehož řidiče hlídka kontaktovala a ten po vyřešení přestupku svůj automobil ihned přeparkoval.

Po čtvrt na jedenáct obdržela městská policie telefonické oznámení, že v Pardubické ulici nesvítí lampa veřejného osvětlení. Tato informace byla neprodleně předána příslušnému pracovníkovi technických služeb.

Před polednem požádal strážníky telefonicky o spolupráci operační důstojník PČR, neboť ve směru od obce Kočí se do Chrudimi blíží nákladní automobil, jemuž z ložné plochy padají na komunikaci papíry. Hlídka se přemístila na vhodné místo na okraji města, kde vyčkávala na příjezd tohoto vozidla, které ale nakonec do Chrudimi nepřijelo.

Ve 12.45 hodin se na služebnu městské policie na Resselově náměstí dostavila občanka se sdělením, že ve Fortenské ulici se nachází opuštěné a nezajištěné jízdní kolo. Oznamovatelka se již dotazovala obyvatel zmíněné ulice, ale jízdní kolo nikomu z nich nepatří. Hlídka přemístila opuštěný dopravní prostředek na služebnu a následně jej předala do oddělení ztrát a nálezů MěÚ v Chrudimi.

Krátce po půl druhé byli strážníci telefonicky přivoláni do Lázeňské ulice, kde vozidla parkují na zeleni. Hlídka zde napočítala patnáct nesprávně zaparkovaných automobilů, na které umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Po čtvrt na tři oznámila na linku 156 pracovnice supermarketu na Palackého třídě, že v jejich prodejně došlo ke krádeži zboží. V kanceláři ostrahy se nacházeli muž a žena z Chrudimi – žena byla podezřelá ze spáchání přestupku proti majetku. Vzhledem k tomu, že se ke svému činu doznala a v evidenci přestupků neměla dosud žádný záznam, vyřešili strážníci přestupek na místě uložením blokové pokuty.

Několik minut před půl pátou se na služebnu MP dostavila žena, která strážníkům předala nalezenou peněženku s doklady a finanční hotovostí. Strážníci peněženku i s obsahem předali do oddělení ztrát a nálezů MěÚ v Chrudimi a zároveň jejího majitele vyrozuměli o nálezu.

V 16.45 hodin se na strážníky obrátil telefonicky občan, že se v obci Vestec poblíž školního statku nachází u komunikace pobíhající kůň. Na místě hlídka jednala s členkami tamního jezdeckého klubu, které uvedly, že jeden z jejich koní vyběhl k cestě mimo areál statku, ale následně byl odchycen a ustájen. Žádné nebezpečí již nikomu nehrozí.

Před devatenáctou hodinou požádala strážníky o pomoc řidička z Chrudimi, neboť zajistila své vozidlo, ale klíče od automobilu zapomněla uvnitř. Jelikož má obavu, aby její vozidlo zaparkované ve Slatiňanech nebylo odcizeno, žádá městskou policii o nasazení tzv. botičky. Hlídka se dostavila k jejímu automobilu, na který byl TPZOV na její žádost umístěn.

Ráno po půl sedmé vyjeli strážníci na Tyršovo náměstí, kde se podle telefonického oznámení na lince 156 nacházel nesprávně zaparkovaný automobil. Hlídka za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑