Události ze dne 25.1.2016

26.01.2016 09:10

V 11.13 hodin přijali strážníci oznámení o parkování vozidla před vjezdem v ulici Průmyslová. Hlídka na místě vyřešila přestupek umístěním výzvy za stěrač vozidla.

Po jedné hodině odpolední bylo na linku 156 přijato anonymní oznámení, že v ulici Obce Ležáků se pohybují okolo silnice kozy. Při příjezdu strážníků na místo již zvířata zaháněl jejich majitel zpět do ohrady.

V 13.11 hodin oznámila na linku 156 pracovnice obchodního domu Kaufland, že v prodejně zadrželi osobu podezřelou z krádeže zboží. Hlídka na místě zjistila, že žena ze Slatiňan v prodejně odcizila zboží v hodnotě 54 Kč. Přestupek krádeže byl se ženou vyřešen uložením blokové pokuty. Odcizené zboží bylo nepoškozené vráceno zpět do prodeje.

V 17.04 hodin se na městskou policii obrátil občan, který oznámil, že v parku za divadlem u sochy T. G. Masaryka je podnapilý muž, který obtěžuje kolemjdoucí. Strážníci na uvedeném místě nalezli silně podnapilého muže. Vzhledem k tomu, že nebyl schopen prokázat svoji totožnost, byl hlídkou předveden na Policii ČR k jejímu zjištění. Provedenou lustrací bylo zjištěno, že muž má trvalé bydliště ve Skutči. Následně u něho byla provedena dechová zkouška s výsledkem 3,05 promile alkoholu. Muž byl poté převezen na vyšetření do chrudimské nemocnice. Při převozu byla muži z důvodu zvyšující se agresivity přiložena služební pouta. Po nezbytných vyšetřeních rozhodl lékař o umístění muže na protialkoholní záchytnou stanici. Samotný převoz realizovala hlídka městské policie.

Před půl sedmou večerní prověřovali strážníci oznámení o volně pobíhajícím psovi v ulici T. G. Masaryka ve Slatiňanech. Provedenou kontrolou ulice a přilehlého okolí nebyl žádný pes nalezen.

V 18.48 hodin bylo na linku 156 přijato anonymní oznámení o vozidlech parkujících na chodníku v ulici Husova u domu č. p. 985. Oznámení bylo vyřešeno umístěním dvou výzev pro nepřítomné řidiče vozidla.

V 1.14 hodin vyjížděli strážníci prověřit oznámení o rušení nočního klidu do Štěpánkovy ulice. Zde se měl z  bytu ozývat velký hluk, bouchání a hádky. Hlídka na místě jednala s majitelkou bytu, ze kterého se měl ozývat hluk. Ta uvedla, že se pouze trochu hlasitěji bavila se svým přítelem. Strážníci ženu poučili o povinnosti dodržovat noční klid. Celá věc byla vyřešena domluvou.

V 1.58 hodin byli na kamerovém systému zachyceni dva mladíci, kteří se pohybovali v okolí vlakového nádraží v ulici Čs. armády. Po chvíli se jeden z mladíků přiblížil ke stříšce nad vchodem do nádraží a snažil se na ni vyšplhat. Jelikož nebylo zřejmé, co tímto mladík zamýšlí, byla na místo vyslána hlídka městské policie. Strážníci na místě zjistili, že oba mladíci mají trvalé bydliště ve Dvoře Králové nad Labem. Na dotaz, proč se snažil jeden z mladíků vyšplhat na stříšku, uvedli, že si pouze chtěli přečíst telefonní číslo na taxi službu, které je na ní umístěné. Strážníci provedli kontrolu stříšky, žádné poškození nebylo zjištěno.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2020, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑