Události ze dne 2.5.2021

03.05.2021 16:02

V 6.54 hodin byli strážníci přivoláni do Poděbradovy ulice, protože se do bytu tamní obyvatelky snažil přes balkón dostat její bývalý přítel. Hlídka na zmíněném balkónu zastihla dotyčného člověka, jenž tam nocoval. Na žádost ženy byl tento muž z jejího bytu vykázán.

Před desátou hodinou bylo oznámeno na linku 156, že v Hradištní ulici parkují automobily na zeleni. Hlídka na tato dvě vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

V 11.32 hodin požádal městskou policii o spolupráci operační důstojník HZS, neboť jeho posádka vyjela zajistit uvolněnou střešní krytinu na jednom z domů v ulici Čs. armády, přičemž po dobu jejich zásahu bude třeba, aby strážníci v okolí této budovy usměrňovali provoz. Hlídka se dostavila na uvedené místo, kde podle dispozic hasičů usměrňovala dopravu.

Přibližně o dvě hodiny později vyjeli strážníci na Palackého třídu, kde parkoval automobil s otevřenými dveřmi, v jehož okolí se nikdo nenacházel. Protože majitele tohoto vozidla se hlídce žádným způsobem nepodařilo kontaktovat, jeho vůz sama zajistila.

V 18.03 hodin informovala občanka městskou policii o tom, že za konkrétním domem v Malecké ulici se delší dobu zdržuje slepá i jinak nemocná kočka. Strážníci zdravotní stav tohoto zvířete nejprve prověřili a následně je odchytli a dopravili do útulku v Sečské ulici, kde byla nemocná kočka umístěná do připravené klece. O jejím umístění byla vyrozuměna příslušná pracovnice útulku.

O dvacet sedm minut později byli strážníci přivoláni k supermarketu v Poděbradově ulici, neboť jeden ze zákazníků této prodejny uvedl, že během rodinného nákupu v tomto supermarketu došlo mezi ním a jeho partnerkou k rozepři, načež žena s dětmi odmítla společně s ním odcestovat domů. Muž dále uvedl, že neví, jak tuto situaci řešit. Hlídce po příjezdu dotyčný muž z Chocně uvedl, že jeho přítelkyně po konfliktu odmítla nastoupit do automobilu a společně s rodinou odjet domů, a dodal, že partnerka odešla domů sama a pěšky. Protože strážníci v tomto případě protiprávní jednání neshledali, oznamovateli doporučili, aby celou věc řešil konzultací s odborníky na mezilidské vztahy.

V 19.12 hodin obdržela městská policie informaci, že v supermarketu na Palackého třídě došlo ke krádeži zboží. Strážníci v uvedené prodejně zastihli podezřelého muže, jenž se ke svému úmyslnému jednání doznal, proto hlídka vyřešila jeho přestupek proti majetku na místě pokutovým příkazem. Zadržené zboží bylo v pořádku vráceno zpět do prodeje.

Před půl osmou vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Hradištní ulice, protože tam automobily parkovaly v zákazu stání. Hlídka v uvedeném úseku shledala dvě vozidla, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑