Události ze dne 2.5.2023

04.05.2023 14:07

V 8.02 hodin kontaktovala městskou policii občanka s tím, že z oploceného pozemku utekl její pes, jehož se jí prozatím nepodařilo odchytit. Dotyčná žena dále požádala strážníky, aby ji vyrozuměli v případě, že toto volně pobíhající zvíře zaregistrují v ulicích města. Hlídka o chvíli později uvedeného psa zpozorovala a pokusila se jej odchytnout, což se vzhledem k jeho plachosti nepodařilo, proto o jeho pohybu informovala majitelku, která před devátou hodinou oznámila, že její zvíře právě odchytla a zajistila příbuzná.

Po desáté hodině vyjeli strážníci na Palackého třídu, neboť u budovy tamního peněžního ústavu se nacházelo již z části vybledlé vodorovné dopravní značení, jež bylo zároveň zanesené štěrkem, v důsledku čehož tam podle oznamovatele často parkují automobily, již v uvedeném místě znemožňují transportním vozidlům doručení zásilek. Hlídka příslušné dopravní značení prověřila a poté kontaktovala pracovníka Technických služeb, jenž přislíbil, že jeho společnost provede úklid štěrku a zároveň i obnovu tohoto vodorovného dopravního značení v rámci právě probíhajícího strojního čištění komunikací města.

V 11.05 hodin informovala městskou policii žena o tom, že nad Plochou dráhou, kde právě probíhají práce na vodovodním potrubí, vytéká do okolí velké množství vody, přičemž vodovodní trubky jsou na dvou místech proříznuté. Strážníci o chvíli později telefonicky kontaktovali příslušného stavbyvedoucího, jenž uvedl, že na uvedeném místě probíhá řízené vypouštění vody, aby bylo možné vykonat demontáž tohoto potrubí. O zjištěných skutečnostech hlídka vyrozuměla oznamovatelku.

Třicet minut po čtrnácté hodině strážníci během pochůzkové činnosti zaregistrovali na Školním náměstí zaparkovaný automobil s otevřeným okénkem, v jehož okolí se nikdo nenacházel. Hlídka provedenou lustrací zjistila jeho majitelku a kontaktovala ji. Dotyčná žena se vzápětí dostavila na místo a své vozidlo řádně zajistila.

V 18.10 hodin bylo oznámeno na linku 156, že u jezírka v Městském parku došlo ke rvačce mezi bezdomovci. Strážníci na příslušném místě zastihli tři sedící osoby, z nichž ani jedna nejevila známky napadení. Protože tito lidé sdělili, že mezi nimi ke konfliktu nedošlo a nežádali žádného šetření, hlídka je poučila a odjela.

Po devatenácté hodině byli strážníci přivoláni do Husovy ulice, protože tamní parkovací místo určené pro vozidlo invalidy neoprávněně obsadil cizí automobil. Vzhledem k tomu, že jeho majitelku se hlídce nepodařilo žádným způsobem kontaktovat, umístili strážníci za stěrač tohoto vozidla výzvu pro nepřítomného řidiče.

Osm minut před dvacátou hodinou upozornil městskou policii občan, že ve Filištínské ulici parkují nesprávně některé automobily. Hlídka příslušnou ulici prověřila a následně na jedno vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Přesně ve dvacet hodin vyjeli strážníci do Revoluční ulice, protože na chodbě tamního bytového domu se zdržoval bezdomovec. Hlídka dotyčného muže, orientovaného místem i časem, z budovy vykázala.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑