Události ze dne 25.4.2016

26.04.2016 13:32

O půl desáté dopoledne oznámil na lince 156 občan, že na Masarykově náměstí parkují na placeném parkovišti některá vozidla bez zaplacení. Hlídka na místě shledala devět zaparkovaných automobilů, které neměly za předním sklem umístěné parkovací lístky. Dva řidiči těchto vozidel si odnesli na místě uloženou blokovou pokutu a na zbývajících sedm automobilů byly umístěny výzvy pro nepřítomné řidiče.

Krátce po desáté hodině dopolední byli strážníci přivoláni do Václavské ulice, kde se podle telefonického oznámení ženy nachází automobil zaparkovaný takovým způsobem, že blokuje její zaparkované vozidlo a ona nemůže vyjet z řady parkujících vozidel. Přítomná hlídka uložila řidiči nesprávně zaparkovaného automobilu blokovou pokutu.

V 11.05 hodin bylo anonymně telefonicky oznámeno, že v ulici Vrchlického se nachází bezdomovec, který zde převrací kontejner určený na sběr papíru. V uvedeném bezdomovci strážníci zjistili muže s bydlištěm ve Skutči. Ten musel následně převrácený kontejner narovnat, rozházený papír uklidit. Mužovo počínání vyřešila hlídka na místě, a to uložením blokové pokuty.

Po půl třetí odpoledne přijali strážníci na lince 156 anonymní oznámení, ve kterém uvedl občan, že dochází ke špatnému parkování na pozemku u fitcentra v Palackého třídě. Na místě hlídka hovořila s majitelkou uvedeného pozemku, která uvedla, že pozemek je její a je řádně označen jako soukromý pozemek a vozidlo zaparkované na tomto pozemku je rovněž její. Strážníci žádné přestupkové jednání neshledali a po tomto zjištění z místa odjeli.

V 16.41 hodin vyjeli strážníci do Palackého třídy, neboť na lince 156 oznámila občanka, že má svoje vozidlo zaparkované na Kalábrii a nyní nemůže odjet, protože její automobil blokuje jiné zaparkované vozidlo. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že blokující automobil již odjel.

O půl deváté večer oznámil na lince 156 muž, že byl společně se svou družkou a s kamarádem fyzicky napaden před restaurací v Havlíčkově ulici. Strážníci zjistili, že napadení lékařské ošetření nežádají. Celou událost zadokumentovali a prověřili uvedenou lokalitu, zda nezaznamenají pohyb dvou útočníků, kterými měli dle popisu být dva mladíci. Věc bude následně šetřena a po zadokumentování bude předána na přestupkovou komisi při MěÚ v Chrudimi k dořešení.

Ve čtvrt na jedenáct večer byla hlídka přivolána do baru v Poděbradově ulici, kde se podle oznámení na lince 156 nachází u baru podnapilá žena, která zde usnula. V uvedené osobě byla zjištěna žena s bydlištěm v Chotěboři. Tato žena odmítala zaplatit útratu, byla viditelně pod vlivem alkoholu a následně se opakovaně pokoušela fyzicky napadat hlídku. Z tohoto důvodu museli strážníci použít donucovací prostředky, a to včetně služebních pout. Při následné orientační dechové zkoušce na alkohol byla této ženě naměřena hodnota 3,6 promile alkoholu v dechu. Z tohoto důvodu byla žena převezena na lékařské vyšetření do chrudimské nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o převozu a umístění ženy do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích. Zde byla žena předána v pořádku personálu ve 23.50 hodin.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑