Události ze dne 25.6.2021

28.06.2021 16:31

Před osmou hodinou dopolední kontaktovala městskou policii žena s tím, že nalezla cizí peněženku s doklady, přičemž dodala, že na příjezd strážníků vyčká u domu ve Fibichově ulici. Hlídka nález od oznamovatelky převzala a odevzdala jej do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu Chrudim.

V 11.45 hodin byli strážníci přivoláni do Pardubické ulice, neboť za tamní autobusovou zastávkou mňoukala kočka a přítomná občanka se domnívala, zda tam neuvízla. Hlídka po příjezdu pohledem shledala, že se jednalo o soběstačné kotě, jež nebylo nijak zraněné, avšak pro strážníky nebylo možné se k němu přiblížit. Vzhledem k tomu, že dotyčné zvíře nebylo nijak ohrožené, hlídka po tomto zjištění odjela.

Šest minut po čtrnácté hodině bylo oznámeno na linku 156, že ve vestibulu vlakového nádraží v ulici Čs. armády se nachází podnapilý bezdomovec, jenž odmítá nádraží opustit. Strážníci dotyčného muže shledali orientovaného místem i časem a zdravotně v pořádku. Tento muž okolí lavice, na níž seděl, uklidil a následně z vestibulu odešel.

V 14.11 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Rubešovy ulice, neboť tam občan na chodníku zpozoroval ležícího muže. Při příjezdu hlídky se u tohoto člověka již nacházeli policisté, kteří přivolali Zdravotní záchrannou službu, jež zraněného muže převzala do péče.

O jedenáct minut později obdržela městská policie informaci od řidiče autobusu o tom, že u okružní křižovatky v ulici SNP se pohybuje zmatený muž oblečený do pyžama. Strážníci prověřili příslušnou lokalitu, avšak dotyčného muže tam nezpozorovali. Po patnácté hodině informovali hlídku policisté, že tohoto člověka nalezli v Heřmanově Městci.

Ve 23.25 hodin byli strážníci přivoláni do Husovy ulice, protože tam rušil noční klid křik návštěvníků venkovní zahrádky tamní restaurace. Hlídka v uvedeném podniku zastihla pouze personál, jenž uvedl, že všichni hosté před příjezdem hlídky odešli domů. Po tomto sdělení strážníci odjeli.

Chvíli před půlnocí kontaktovali městskou policii občané s tím, že jsou rušení zvukem klaksonů tahačů, soustředěných na ploše chrudimského letiště. Strážníci neprodleně kontaktovali pořadatele  víkendové společenské akce pořádané na letišti, jenž přislíbil, že vyrozumí všechny přítomné řidiče o nutnosti dodržování zákazu troubení.

Čtyřicet minut po půlnoci bylo oznámeno na tísňovou linku, že z jednoho z domů v Dostálově ulici vychází hlasité rány a buchání. Při příjezdu strážníků byl u této budovy klid a v jejich oknech se nesvítilo. Oznamovatelka byla poučena o tom, že pokud by se tyto zvuky opakovaly, aby vyrozuměla městskou policii.

Ve 2.59 hodin přivolal strážníky do baru na Palackého třídě pracovník bezpečnostní agentury, jenž obdržel z tohoto podniku tísňový signál. Přítomná obsluha tohoto baru hlídce sdělila, že stiskla tísňové tlačítko, neboť se v jejich podniku nachází spící host, jehož se jí nepodařilo probudit. Jakmile strážníci dotyčného místního muže ze spánku probrali, orientován místem i časem v pořádku odešel domů.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑