Události ze dne 25.7.2023

26.07.2023 14:52

V 10.35 hodin bylo oznámeno městské policii, že v autobusové zastávce v ulici Dr. Milady Horákové leží na lavičce chlapec, jenž by mohl trpět akutními zdravotními problémy. Strážníci tuto informaci prověřili, přičemž shledali, že dotyčný hoch je zdravotně v pořádku a  tímto způsobem vyčkává na příjezd autobusu.

Po jedenácté hodině byli strážníci přivoláni do bufetu v obchodním centru ve Škroupově ulici, neboť se tam nacházel opilý muž, jenž činil nepořádek. Protože hlídka dotyčného občana v uvedené provozovně nezastihla, prověřila okolí nákupního centra, kdy tohoto muže, jehož popis měla k dispozici, zastihla sedícího na nedaleké lavičce. Vzhledem k tomu, že byl orientován místem i časem a ke svému jednání se doznal, strážníci jeho přestupek vyřešili na místě. Jednáním tohoto muže nevznikla žádná škoda na majetku.

Dvacet minut po třinácté hodině kontaktovala městskou policii žena s tím, že na Resselově náměstí doutná jeden z odpadkových košů. Strážníci příslušnou nádobu na odpad včas prolili vodou, proto k jejímu poškození nedošlo.

V 18.40 hodin vyjeli strážníci do Pardubické ulice, protože v tamní autobusové zastávce se zdržovali bezdomovci a cestující lidé se v jejich společnosti necítili dobře. Hlídka po příjezdu tyto dvě osoby, jež nikam necestovaly, z místa vykázala, orientované místem i časem.

Krátce před dvacátou druhou hodinou bylo oznámeno na linku 156, že u jednoho z domů v sídlišti U Stadionu posedává na lavičkách skupina mladých lidí, již se chovají hlučně. Hlídka prověřila okolí příslušné budovy, avšak uvedené osoby ani hluk tam nezaregistrovala.

Po jedné hodině ranní se obrátila na městskou policii se žádostí o pomoc místní žena, jež uvedla, že doma došlo k pádu jejího manžela, jemuž sama nedokázala pomoci vstát. Hlídka vyzvedla dotyčného muže po pádu nezraněného a uložila jej na lůžko, kde setrval v péči přítomné manželky.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑