Události ze dne 25.8.2023

28.08.2023 16:02

V 11.55 hodin se obrátila na městskou policii žena s tím, že v Sečské ulici ve Slatiňanech volně pobíhá pes, jehož majitel se poblíž nenachází. Hlídka uvedené zvíře odchytla a umístila do připraveného kotce na dvoře tamního městského úřadu. O umístění psa do kotce byl vyrozuměn příslušný úředník, jenž následně zařídí jeho přepravu do útulku v Podlíšťanech.

Pět minut po patnácté hodině vyjeli strážníci opět do Slatiňan, protože na pozemku tamního obyvatele se neoprávněně zdržoval cizí člověk. Hlídka tohoto návštěvníka na uvedeném místě nezastihla, proto následně odjela.

V 18.15 hodin obdržela městská policie informaci, že na pozemek obyvatele Slatiňan se opět vrátil cizí muž, jehož přítomnost si majitel pozemku nepřeje. Protože v tomto případě byl dotyčný člověk pod vlivem alkoholu a neorientován, strážníci jej podrobili dechové zkoušce s naměřenou hodnotou 3,42 promile alkoholu. Vzhledem k této skutečnosti byl muž přepraven hlídkou na vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam jej strážníci přepravili a v pořádku předali do péče personálu.

Deset minut před dvacátou třetí hodinou kontaktovala městskou policii občanka s tím, že na Všehrdově náměstí je delší dobu zaparkovaný nezajištěný automobil, jenž stojí před vjezdem do tamních podzemních garáží. Jelikož se majitele ani řidiče tohoto vozidla, jež bylo řádně zajištěno, avšak nebylo odbaveno výtahem do podzemní garáže, hlídce nepodařilo žádným způsobem kontaktovat, bylo ponecháno na místě.

V 1.20 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v Heydukově ulici leží na chodníku zřejmě opilý muž. Hlídka v dotyčném člověku po probuzení zjistila místního obyvatele, jenž poté orientován místem i časem odešel v pořádku domů.

O dvacet osm minut později byli strážníci přivoláni k restauraci v ulici Na Valech, neboť z tohoto místa zněl křik. Při příjezdu hlídky se před tímto podnikem nacházelo několik hostů soukromé oslavy, již poté ztišili znějící hudbu a přemístili se do vnitřních prostor. Po vyřešení celé události strážníci odjeli.

Před třetí hodinou ranní obdržela městská policie informaci, že na Tyršově náměstí se pohybují dva mladíci, již poslouchají hlasitou reprodukovanou hudbu a chovají se hlučně. Hlídka prověřila uvedené náměstí i jeho okolí, avšak tuto dvojici nezaregistrovala.

V 6.45 hodin se dostavil na služebnu městské policie občan, jenž strážníkům předal nalezený cizí svazek klíčů, nabíječku na telefon a finanční hotovost ve výši několika tisíc korun. Protože dotyčný muž uvedl, že všechny tyto věci zaregistroval ležící na zemi v Heydukově ulici, hlídka o chvíli později kontaktovala místního občana, jenž tam v nočních hodinách ležel na chodníku. Jelikož oslovený mladý muž přesně vyjmenoval věci, které postrádá, i hodnotu jednotlivých bankovek, strážníci mu jeho věci následně v pořádku vydali.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑