Události ze dne 2.6.2020

03.06.2020 11:52

Ve 13.39 hodin se obrátil na městskou policii se žádostí o pomoc obyvatel ulice Dr. Václava Peška, který potřeboval asistenci strážníků při přemístění svého souseda ze sanitního vozu do jeho bytu. Hlídka po příjezdu na uvedenou adresu tomuto muži s přepravou spoluobčana pomohla a poté odjela.

Po šestnácté hodině byli strážníci přivoláni k supermarketu na Palackého třídě, kde podle telefonického oznámení někdo ponechal delší dobu uvázaného psa. Před příjezdem hlídky toto zvíře odvedl jeho majitel.

O několik minut později kontaktoval městskou policii občan s tím, že jeho sousedy mají téhož dne doma navštívit prodejci energií. Hlídka tyto manžele kontaktovala, aby je poučila o tom, že v případě předem domluveného obchodního setkání s klienty se prodejci protiprávního jednání nedopouštějí.

V 19.43 hodin vyjeli strážníci na základě telefonické žádosti do Soukenické ulice, jelikož v tamním zařízení pro seniory došlo k pádu klientky, jíž přítomná pracovnice sama nedokázala pomoci vstát. Hlídka tuto ženu vyzvedla po pádu nezraněnou a uložila ji na lůžko, kde setrvala v péči přítomné pečovatelky.

Před půlnocí obdržel operátor městské policie tísňový signál od místního muže, jenž potřeboval pomoc strážníků. Do místa jeho bydliště vyjela neprodleně hlídka, jež jeho ženě pomohla manžela po pádu vyzvednout. Nezraněný muž byl poté uložen na lůžko, kde setrval v péči manželky.

Přesně v jednu hodinu po půlnoci bylo oznámeno na linku 156, že na Všehrdově náměstí stojí automobil s řidičem, jenž je podezřelý a mohlo by se jednat o tipaře. Strážníci v tomto řidiči zjistili muže, jenž se po předchozí domluvě dostavil na jednání s Policií ČR a ve vozidle vyčkával, až bude vyzván ke vstupu do budovy.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2020, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑