Události ze dne 26.6.2024

27.06.2024 10:48

Po sedmé hodině ranní informovala městskou policii občanka, že na soukromý pozemek v Nerudově ulici vnikl volně pobíhající pes. Strážníci, kteří vyjeli na uvedené místo, obdrželi informaci, že toto zvíře si již zajistil a odvedl jeho majitel.

V 10.32 hodin bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že před obchodním centrem ve Škroupově ulici se nevhodně chovají bezdomovci. Hlídka uvedené tři osoby z místa vykázala.

O dvacet tři minut později upozornil městskou policii občan, že ve Fibichově ulici lidé bez domova křičí na kolemjdoucí osoby. Hlídka tyto lidi rovněž vykázala.

V 10.59 hodin byli strážníci přivoláni do Lázeňské ulice, neboť se tam v jednom ze zaparkovaných automobilů nacházel uzavřený pes. Hlídka u příslušného vozidla s pootevřeným okénkem zastihla jeho majitele, který právě s automobilem odjížděl, přičemž uvedené zvíře nejevilo známky strádání.

Krátce po poledni bylo oznámeno na linku 156, že ve Štěpánkově ulici je nesprávně zaparkován automobil s konkrétní registrační značkou. Strážníci toto vozidlo prověřili. Následně vyšlo najevo, že se jedná o automobil pracovníka tamní stavby, jehož společnost má v uvedeném místě možnost legálně parkovat určitý počet vozidel.

Třicet minut po poledni vyjeli strážníci k okružní křižovatce na Bídě, protože v tamním parčíku se měla nacházet žena bez domova, jež vyhrožovala kolemjdoucím lidem. Hlídka dotyčnou osobu zastihla u supermarketu v Poděbradově ulici. Vzhledem k tomu, tato žena byla zjevně pod vlivem alkoholu, nebyla orientovaná místem, ani časem a jednala agresivně, strážníci ji podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol s naměřenou hodnotou 3,2 promile alkoholu. Dotyčná osoba byla následně dopravena služebním vozidlem na vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jejím umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam opilou ženu bez domova přepravila a v pořádku do péče personálu stanice předala hlídka.

V 16.51 hodin kontaktovala městskou policii obyvatelka domu na Palackého třídě s tím, že v jejich budově se zdržuje holub, který z ní nedokázal vyletět. Strážníci po příjezdu na místo obdrželi informaci, že uvedený pták před jejich příjezdem z domu v pořádku odletěl.

Před dvacátou první hodinou bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že u konkrétní budovy v Husově ulici jsou zaparkovány automobily na chodníku. Hlídka okolí příslušného domu prověřila, avšak s negativním výsledkem. O chvíli později opět kontaktoval městskou policii oznamovatel, který upřesnil číslo popisné budovy, kterou měl na mysli. Strážníci prověřili také její okolí a poté za stěrač jednoho nesprávně stojícího vozidla umístili výzvu pro nepřítomného řidiče.

Ve 21.06 hodin přivolal strážníky do ulice Na Rozhledně muž, který tam zaregistroval stojící automobil, v jehož dveřích byl ponechán klíč, přičemž v okolí tohoto vozidla se nikdo nenacházel. Hlídka zjistila jeho majitele a kontaktovala jej. Dotyčný řidič se dostavil na místo a svůj automobil řádně zajistil.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2024, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑