Události ze dne 26.7.2023

27.07.2023 15:33

Po desáté hodině dopolední bylo oznámeno na linku 156, že během uplynulé noci došlo k odcizení popelnice, jež byla umístěná před jednou z budov na Resselově náměstí. Operátor městské policie na základě této informace prověřil kamerový záznam z příslušné kamery městského kamerového systému, jehož prostřednictvím bylo zjištěno, že v tomto případě se nejednalo o krádež, nýbrž že došlo k tomu, že uvedená nádoba na odpad během vyprazdňování spadla do svozového automobilu, který poté i s popelnicí uvnitř z místa odjel pryč. Městská policie tuto skutečnost sdělila oznamovateli, jenž uvedl, že celou událost vyřeší s příslušnou společností osobně.

Ve 14.16 hodin byli strážníci přivoláni do Dostálovy ulice, protože jeden z místních obyvatel na svém pozemku zaregistroval zřejmě zraněného holuba. Hlídka mládě tohoto ptáka vyzvedla a umístila na služebnu, kde je poté převzal do péče přivolaný pracovník záchranné stanice živočichů.

Deset minut po patnácté hodině obdržela městská policie informaci, že na Tyršově náměstí parkuje automobil konkrétní tovární značky takovým způsobem, že tamní komunikaci činí neprůjezdnou. Po příjezdu strážníků se k tomuto vozidlu dostavila řidička, jež po vyřešení dopravního přestupku s hlídkou automobil přeparkovala.

V 16.45 hodin obdržel operátor městské policie tísňový signál od místní obyvatelky, která potřebovala pomoc strážníků. Hlídka dotyčnou ženu zastihla doma po pádu sedící na zemi, proto ji vyzvedla a usadila do křesla, kde setrvala. Vzhledem k tomu, že se paní cítila zdravotně v pořádku a zajištění lékařského vyšetření odmítla, strážníci odjeli. O události byl vyrozuměn její příbuzný.

Krátce před devatenáctou hodinou se na služebnu městské policie dostavil mladý muž, jenž strážníkům předal cizí peněženku s doklady a s finanční hotovostí, kterou zaregistroval odloženou během jízdy autobusem. Hlídka tuto peněženku s obsahem uložila do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu Chrudim.

Ve 20.04 hodin oznámil prostřednictvím tísňové linky obyvatel sídliště U Stadionu, že do jeho bytu se dostavil přítel dcery s tím, že přišel vyzvednout své osobní věci, avšak poté odmítl z bytu odejít. Strážníci následně jednali s dotyčným mužem i s jeho přítelkyní, přičemž oba přislíbili, že během několika minut dokončí vyzvednutí věcí a následně byt oznamovatele společně opustí, což dodrželi. Přítomnost hlídky na místě již tedy nebyla zapotřebí.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑