Události ze dne 26.9.2023

28.09.2023 06:59

Přesně v osm hodin informovala městskou policii občanka o tom, že v Lupáčově ulici parkuje dodávkový automobil, jenž využívají cizinci, přičemž dodala, že toto vozidlo brání posádce svozového automobilu ve vyprázdnění přilehlých popelnic. Strážníci uvedené vozidlo prověřili, avšak protiprávní jednání jeho řidiče v souvislosti s parkováním neshledali. Hlídka tento automobil průběžně monitorovala, přičemž ve večerních hodinách v něm zastihla cizince, jehož řádně poučila. Během další namátkové kontroly strážníci uvedený automobil zaregistrovali stojící na nedalekém parkovišti.

V 10.19 hodin bylo oznámeno na linku 156, že na Masarykově náměstí stojí před jedním z domů automobil v místě s vodorovným dopravním značením žluté barvy. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Krátce po šestnácté hodině kontaktovala městskou policii řidička s tím, že u železničního přejezdu v Presých jsou delší dobu spuštěné závory, přičemž vlak tudy prozatím neprojel. Operátor městské policie tuto informaci předal pracovníkovi drah, jenž sdělil, že tam došlo k technické závadě, na jejímž odstranění se již pracuje. O této skutečnosti byla následně vyrozuměna oznamovatelka.

V 16.41 hodin oznámila prostřednictvím tísňové linky žena, že její vnučka byla napadena cizím psem, jenž jí způsobil krvavé zranění nohy, a zároveň se dotázala, jak může postupovat v případě, že majitel tohoto zvířete se společně se svým psem nachází v konkrétní místní restauraci. Strážníci společně s oznamovatelkou o chvíli později kontaktovali dotyčného muže, jenž uvedl, že jeho zvíře, venčené na vodítku, se skutečně ohnalo po kolem jdoucí dívce a kouslo ji do nohy. Hlídka celou událost zadokumentovala a spisový materiál postoupí k řešení příslušnému správnímu orgánu.

Pět minut po devatenácté hodině vyjeli strážníci do Husovy ulice, neboť tam volně pobíhal pes středního vzrůstu. Hlídka prověřila zmíněnou ulici i její okolí, avšak s negativním výsledkem.

Ve 20.20 hodin upozornil městskou policii občan, že v okolí lávky přes řeku v ulici Na Ostrově se line z výkopu zápach plynu. Strážníci na uvedeném místě zápach plynu neshledali, přesto inkriminované místo nadále namátkově monitorovali.

O dvacet jedna minut později byli strážníci přivoláni do Malecké ulice, jelikož tam na jejich příjezd vyčkával muž, jenž oznámil, že došlo k určitému problému se synem. Dotyčný občan hlídce po příjezdu sdělil, že jeho starší syn má v bytě svého nezletilého bratra, jehož odmítl vydat zpět do jeho péče. Strážníci tohoto mladého muže kontaktovali, přičemž se jim dostalo vysvětlení, že svého mladšího bratra převzal dočasně do péče on, a to na základě rozhodnutí úřednice sociálního odboru místního městského úřadu, neboť jeho rodiče jsou k poskytování potřebné péče dočasně indisponováni. Hlídka toto tvrzení staršího z bratrů ověřila u příslušné úřednice a její rozhodnutí poté tlumočila otci, jenž tuto skutečnost vzal na vědomí a v klidu odešel domů.

Ve 21.09 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v Pardubické ulici stojí neznámá žena, jež volá o pomoc. K dotyčné osobě se dostavili současně strážníci i policisté, již shledali, že tato obyvatelka po slovní roztržce z druhem vyskočila z okna bytu situovaného v prvním patře na ulici, přičemž si poranila dolní končetinu. Celou událost převzala k šetření PČR, jež poté jejího opilého druha dopravila do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích. Zraněnou ženu převzala do péče přivolaná Zdravotnická záchranná služba.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑