Události ze dne 27.1.2017

30.01.2017 12:41

Odpoledne po půl jedné oznámil na linku 156 občan, že právě odchytl v ulici Požárníků volně pobíhajícího psa. Do uvedené ulice se dostavila hlídka, která od muže převzala křížence černé barvy, středního vzrůstu, kterého následně převezla služebním vozidlem do útulku v Sečské ulici, kde bylo zvíře bez evidenční známky v pořádku umístěno do připraveného kotce.

Minutu po čtrnácté hodině obdržela městská policie telefonické oznámení, že do prodejny potravin ve Škroupově ulici přišel vrávorající pomočený muž. Hlídka v tomto muži zjistila obyvatele Nasavrk, který byl orientován místem i časem a který neměl v úmyslu kupovat žádné zboží. Strážníci muže z místa vykázali.

Ve 14.44 hodin informoval strážníky na lince 156 občan, že ve Střeleckém parku u altánku leží v řece uhynulý kormorán. Jelikož bylo zvíře vzdálené několik metrů od břehu a zamrzlé v ledu, byl na místo přivolán HZS Pardubického kraje, který kormorána z ledu vyprostil a uložil do speciální nádoby. Strážníci poté nádobu převezli na veterinární kliniku, kde bylo zvíře ponecháno k odborné likvidaci.

Před půl pátou se na městskou policii telefonicky obrátila s žádostí o pomoc občanka, která procházela Moravskou ulicí, kde ji žena se psem požádala o přivolání strážníků, neboť venčila psa své známé a nyní, když chce psa vrátit, nemůže se na majitelku dozvonit. Při příjezdu hlídky se v okolí uvedeného domu nikdo nenacházel, proto se strážníci sami pokusili na majitelku psa dozvonit. Ta už byla doma a uvedla, že odešla navštívit svoji sousedku, proto se na ni žena nemohla dozvonit. Svého psa již má doma a vše je v pořádku.

V 17.22 hodin požádala na lince 156 o příjezd strážníků žena z obce Kunčí, neboť v tamní autobusové čekárně přebýval bezdomovec. Hlídka na uvedené zastávce zastihla muže s bydlištěm v Hrochově Týnci, který byl orientován místem i časem a zdravotně v pořádku. Tento muž musel nejprve prostor čekárny uklidit a poté byl z místa vykázán.

Ráno před šestou hodinou byli strážníci telefonicky přivoláni do Husovy ulice, kde poblíž tamního mostu mělo dojít k fyzickému napadení mezi dvěma ženami. Oznamovatelka přítomné hlídce uvedla, že byla napadena svojí známou a utrpěla poranění ruky. Druhá žena uvedla, že celý konflikt vyvolala oznamovatelka. Obě ženy i přítomní svědci byli hlídkou poučeni. Po zadokumentování bude celá věc předána na přestupkovou komisi Městského úřadu v Chrudimi k dořešení.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑