Události ze dne 27.1.2022

31.01.2022 15:00

Přesně v deset hodin informoval městskou policii občan o tom, že na parkovišti u hřbitova na Třech Bubnech stojí odstavený automobil bez kol a s rozbitým okénkem. Oznamovatel dále uvedl, že pojal podezření, zda toto vozidlo nebylo odcizeno svému majiteli. Vzhledem k tomu, že uvedené místo nenáleží do katastrálního území města Chrudim, hlídka nemohla vyjet k tomuto automobilu, aby jej prověřila. Dotazem u PČR bylo následně zjištěno, že zmíněné vozidlo nebylo odcizeno, jeho majitel je policistům znám a celá věc ohledně jeho odstavení u tamního hřbitova je již v řešení.

V 10.22 hodin vyjeli strážníci do Husovy ulice, neboť tam občan na komunikaci zpozoroval poškozený dopravní retardér. Hlídka tuto informaci prověřila a poté o jeho poškození způsobeném silničním provozem učinila zápis do knihy závad k dalšímu opatření.

O sedm minut později oznámila na linku 156 obsluha čerpací stanice v ulici Na Ostrově, že od čerpacího stojanu právě odjel automobil, jehož řidič neuhradil natankované pohonné hmoty. Strážníci dle registrační značky zjistili majitelku příslušného vozidla a kontaktovali ji. Dotyčná žena sdělila, že pohonné hmoty na uvedené čerpací stanici tankoval její manžel, jenž zřejmě v roztržitosti opomenul příslušnou částku uhradit, a dodala, že rozhodně nejednal s úmyslem způsobit škodu, neboť v této čerpací stanici tankuje pravidelně, a přislíbila, že dlužnou částku čerpací stanici její manžel dodatečně uhradí, což také o chvíli později učinil. Protiprávní jednání v tomto případě hlídka neshledala.

V 14.40 hodin kontaktoval jednoho ze strážníků během pochůzkové činnosti na Školním náměstí chlapec, jenž oznámil, že mu byl odcizen jeho mobilní telefon. Podle jeho slov došlo k tomu, že jemu známý hoch jej požádal o zapůjčení telefonního přístroje, aby mohl krátce nahlédnout na stránky jisté sociální sítě. Místo toho však po jeho zapůjčení i s telefonem utekl neznámo kam. Hlídka událost zadokumentovala a poté prověřila příslušné lokality, kde se dotyčný hoch po činu mohl zdržovat, avšak s negativním výsledkem. Z tohoto důvodu bude spisový materiál postoupen k dořešení přestupkové komisi Městského úřadu Chrudim.

Krátce po dvacáté první hodině obdržela městská policie informaci, že na Resselově náměstí stojí na vyhrazených parkovacích místech automobily bez příslušného označení. Hlídka na tato tři vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑