Události ze dne 2.7.2020

07.07.2020 10:49

V 7.40 hodin oznámil muž na linku 156, že ve Fibichově ulici, za domem čp. 52, stojí vozidlo, pod jehož kapotou se nachází kotě. Prostřednictvím lustrace byla zjištěna majitelka vozidla, která se dostavila na místo. Po otevření kapoty kotě uteklo.

 Následně hlídka přejela do ulice Čs. partyzánů, kde mělo před vjezdem do dvora parkovat vozidlo. Provedenou kontrolou bylo zjištěno, že vozidlo před příjezdem hlídky odjelo.

 Před půl jedenáctou dopolední vyjížděli strážníci do ulice SNP, kde mělo za Family centrem neoprávněně parkovat nákladní vozidlo. Hlídka zde hovořila s řidičem, se kterým byl po poučení přestupek řešen domluvou.

 V 12.20 hodin přijal operační důstojník oznámení o zadržení osoby podezřelé z krádeže zboží v obchodním domě Kaufland. Strážníci na místě zjistili, že zde žena z Chrudimi odcizila zboží v celkové hodnotě 784,20 Kč. Celý případ byl na místě zadokumentován a následně bude postoupen k dořešení na přestupkovou komisi. Odcizené zboží bylo nepoškozené vráceno zpět do prodeje.

 Po druhé hodině odpolední prověřovala hlídka oznámení, ve kterém žena uvedla, že v ulici Strojařů jezdí děti po silnici na skateboardech. Provedenou kontrolou nebyly žádné děti nalezeny.

 V pořadí již třetí případ špatného parkování řešili strážníci před půl pátou odpolední. Tentokrát mělo v Novoměstské ulici parkovat vozidlo na vodorovném dopravním značení. Oznámení bylo vyřešeno umístěním výzvy pro nepřítomného řidiče vozidla.

 Další dvě oznámení, která byla přijata po devatenácté hodině, se opět týkala špatného parkování. Nejprve mělo v Husově ulici neoprávněně parkovat vozidlo na vyhrazeném parkovišti, ve druhém případě šlo o parkování před vjezdem, a to v ulici Budovatelů. V Husově ulici byl hlídkou zjištěn majitel vozidla, který se dostavil na místo a vozidlo přeparkoval. Majiteli vyhrazeného místa se následně omluvil. Kontrolou ulice Budovatelů bylo zjištěno, že vozidlo před příjezdem hlídky odjelo.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2020, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑