Události ze dne 2.7.2023

04.07.2023 09:58

Krátce po desáté hodině dopolední převzali strážníci psa, který pobíhal v Rubešově ulici a ohrožoval zde bezpečnost silničního provozu. Pes, rasy jorkšírský teriér, byl převezen do místního útulku, kde byl v pořádku předán tamní pracovnici.

V 11.00 hodin oznámil občan na linku 156, že v Husově ulici nalezly děti tašku s peněženkou a penězi. Strážníci nález převzali a řádně zadokumentovali. Ještě týž den se podařilo věci vrátit jejich majitelce.

Po osmnácté hodině vyjížděla hlídka do Fibichovy ulice, kde se měl nacházet muž, který zde měl doprovázet silně opilou dívku. Hlídka zde nalezla tři osoby, mladou opilou ženu a dva muže. Ti uvedli, že se o ženu postarají a odvedou ji domů. Jelikož však byla žena silně opilá, byla u ní provedena dechová zkouška s výsledkem 2,55 promile alkoholu. Vzhledem ke stavu ženy byla na místo přivolána zdravotnická služba. Žena v průběhu řešení události vulgárně urážela jak strážníky, posádku RZS, tak také policisty, kteří na místo přijeli. Posléze bylo rozhodnuto o jejím převozu do protialkoholní záchytné stanice. Na to žena reagovala tak, že začala být agresivní, kopala okolo sebe a pokusila se z místa utéct. Za použití hmatů chvatů jí proto byla přiložena služební pouta. Tomuto přihlížel údajný přítel ženy, který se snažil zákroku zabránit a pokusil se napadnout strážníka a policistu. I jemu tak byla nasazena pouta a následně byl převezen na služebnu Policie ČR. Žena byla převezena hlídkou městské policie do protialkoholní záchytné stanice, kde byla v pořádku předána personálu.

Dvě minuty po dvacáté hodině řešila hlídka oznámení o zraněné poštolce, která se měla nacházet na balkoně bytu v ulici Na Šancích. Strážníci se pokusili poštolku odchytnout, ta před nimi uletěla.

O půl hodiny později bylo prověřováno oznámení, ve kterém oznamovatelka uvedla, že na Širokých schodech spatřila muže, který táhl za ruku plačící malé dítě. Strážníci provedli kontrolu uvedené lokality a blízkého okolí, avšak dvojice nebyla nalezena.

V 20.57 hodin přijal operační důstojník oznámení, že v Husově ulici parkuje vozidlo, u kterého je otevřené okénko. Na místě bylo zjištěno, že okénka u řidiče a spolujezdce jsou pouze mírně stažená. Prostřednictvím lustrace byl zjištěn majitel vozidla, kterého se však nepodařilo žádným způsobem kontaktovat.

Po půl jedenácté večerní byli strážníci přivoláni do Škroupovy ulice k případu špatného parkování. Oznámení zde bylo vyřešeno umístěním dvou výzev pro nepřítomné řidiče vozidel.

Následně se hlídka přesunula na Masarykovo náměstí, kde mělo dle oznamovatele docházet v jednom z domů k rušení nočního klidu. Na místě dále oznamovatel sdělil, že k tomuto dochází opakovaně. Hlídka muže poučila o skutečnosti, že doba nočního klidu je obecně závaznou vyhláškou města v tento den posunuta na čtyřiadvacátou hodinu. Strážníci prověřili situaci v domě, ze kterého hluk vycházel. Zde probíhala oslava, která v době kontroly končila.

V 23.45 hodin bylo na městskou policii telefonicky oznámeno údajné rušení nočního klidu hlasitou hudební produkcí z Filištínské a Široké ulice. I zde byl oznamovatel poučen o upravené době nočního klidu. Na místě byla provedena kontrola po čtyřiadvacáté hodině, tedy již v době nočního klidu. Hudba již byla vypnutá.

Před jednou hodinou ranní řešila hlídka v Markovicích oznámení o stojícím vozidle, u kterého jsou otevřené dveře. Strážníci zjistili majitele vozidla, kterého vzápětí vyrozuměli. Ten sdělil, že před chvíli s vozidlem přijel a vykládá z něho věci.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑