Události ze dne 27.5.2023

30.05.2023 14:23

Před desátou hodinou dopolední požádal o spolupráci městskou policii operační důstojník PČR, a to vzhledem k vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba, aby strážníci vyjeli do Slatiňan odchytnout volně pobíhajícího koně, jenž se nacházel u tamní školy. Před příjezdem hlídky na uvedené místo informovala operátora městské policie obyvatelka Slatiňan, že společně s dalším mužem pobíhající zvíře již odchytli, a dodala, že prozatím je zajistila na zahradě. Po příjezdu strážníků se na místo dostavil majitel koně a hlídce sdělil, že jeho zvíře se samo vzdálilo z pastvy, kde nebylo žádným způsobem zajištěné. Vzhledem k tomu, že se v tomto případě jednalo o opakující se jednání, strážníci událost zadokumentovali a spisový materiál postoupí k řešení příslušnému správnímu orgánu.

V 10.45 hodin byli strážníci přivoláni do Poděbradovy ulice, protože tam na chodníku ležel bezdomovec. Hlídka tohoto místního muže z místa vykázala, orientovaného místem i časem.

Před čtrnáctou hodinou bylo oznámeno na linku 156, že v jednom z bytových domů v sídlišti Na Větrníku postával za vstupními dveřmi obnažený muž. Hlídka prověřila společné prostory příslušné budovy, avšak tohoto člověka nezaregistrovala.

Ve 14.05 hodin vyjeli strážníci do sídliště U Stadionu, neboť tam před restaurací jistý muž slovně napadal její hosty. Při příjezdu hlídky seděl dotyčný místní člověk na lavičce a protiprávního jednání se nedopouštěl. Následně sám z místa odešel.

Pět minut před šestnáctou hodinou kontaktovala městskou policii žena s tím, že na Podhůře parkuje nesprávně cizí automobil, jenž brání majiteli tamní zahrádky v projetí vozidlem. Po příjezdu strážníků se k takto stojícímu automobilu dostavil řidič, jenž po vyřešení dopravního přestupku s hlídkou vozidlo přeparkoval.

V 16.38 hodin oznámil prostřednictvím tísňové linky obyvatel Palackého třídy, že mezi ním a jeho sousedkou došlo ke sporu ohledně pozemku, jenž se nachází na společném dvoře jejich domu. Hlídka oznamovatele a také dotyčnou ženu poučila o možném řešení celé situace, což oběma stranám k řešení události postačilo.

Před osmnáctou hodinou obdržel operátor městské policie tísňový signál od místního muže, jenž potřeboval pomoc strážníků. Hlídka, jež vyjela do místa jeho bydliště, tohoto člověka zastihla ležícího po pádu na zemi se silnou bolestí dolní končetiny, proto na místo přivolala Zdravotnickou záchrannou službu, jejíž posádka uvedeného seniora převzala do péče.

Ve 20.45 hodin požádal městskou policii o asistenci operační důstojník PČR, jelikož bylo třeba, aby strážníci asistovali hasičům, již vyjeli do Pardubické ulice otevřít byt. Hlídka se dostavila na příslušnou adresu, kde vyčkala, dokud příslušný byt nebyl jeho obyvatelce zpřístupněn.

Dvacet minut po dvacáté první hodině bylo oznámeno na linku 156, že ve Slatiňanech u prodejny v ulici T. G. Masaryka došlo k hádce mezi přítomnými lidmi, což ruší tamní obyvatele. Strážníci u této budovy zastihli pár, který v klidu vyčkával na příjezd vozidla taxislužby. Protiprávní jednání v tomto případě hlídka neshledala.

Před pátou hodinou ranní přivolal strážníky do Olbrachtovy ulice výpravčí drah, jenž obdržel informaci o tom, že tam v kolejišti leží neznámý člověk. Hlídka dotyčného mladého muže vyhledala a po probuzení jej přemístila na bezpečné místo. Uvedený mladý muž poté v pořádku, orientován místem i časem, odešel pryč.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑