Události ze dne 27.8.2022

29.08.2022 18:30

Po deváté hodině dopolední bylo oznámeno na linku 156, že poblíž zahrádkářské kolonie u letiště se nachází třetím dnem podezřele zaparkovaný cizí automobil. Strážníci provedenou lustrací zjistili jeho majitelku a kontaktovali ji. Dotyčná žena hlídce uvedla, že v tomto místě jí došly pohonné hmoty, proto tam vozidlo dočasně odstavila, přičemž dodala, že v podvečer s automobilem odjede pryč.

V 11.41 hodin informoval městskou policii občan o tom, že během kontroly nádražních budov v Nerudově ulici zaregistroval odloženou krabičku s použitými injekčními stříkačkami a dodal, že tento nález osobně dopraví na služebnu strážníků. O chvíli později hlídka od muže tyto injekční stříkačky převzala a následně je dopravila k odborné likvidaci.

Osm minut po poledni vyjeli strážníci na Podhůru, neboť na tamním parkovišti u rozhledny Bára občan zpozoroval zaparkovaný automobil s otevřenými okny, v jehož okolí se však nikdo nenacházel. Hlídka zjistila majitele tohoto vozidla, jehož se žádným způsobem nepodařilo kontaktovat, proto strážníci následně prověřili uvedenou rozhlednu i její okolí, avšak s negativním výsledkem.

V 18.06 hodin upozornil městskou policii muž na to, že v ulici Dr. Milady Horákové se nachází ohnutá dopravní značka. Hlídka tuto informaci prověřila a poté o této skutečnosti učinila zápis do knihy závad.

O třicet minut později byli strážníci přivoláni do Nezvalovy ulice, neboť tam před jedním z vjezdů na pozemek měl nesprávně parkovat cizí automobil. Hlídka po příjezdu do uvedené ulice shledala, že zmíněné vozidlo v projetí na pozemek jeho majiteli nijak nebrání, přesto majitelku příslušného automobilu kontaktovala. Dotyčná žena o chvíli později své vozidlo raději přeparkovala. Strážníci poučili oznamovatelku a následně odjeli.

V 18.41 hodin obdržela městská policie informaci, že na autobusovém nádraží v ulici Čs. armády sedí skupina mladých lidí, již poslouchají hlasitou reprodukovanou hudbu, která nepříjemně duní. Při příjezdu strážníků se tito lidé vzájemně bavili, hudbu neposlouchali a žádného protiprávního jednání se nedopouštěli. Hlídka je proto poučila a následně odjela.

O hodinu později oznámila na linku 156 ostraha supermarketu v ulici SNP, že v jejich prodejně došlo ke krádeži zboží. Strážníci v příslušném supermarketu zastihli podezřelého muže ze Skutče, jenž se ke svému úmyslnému jednání doznal, proto hlídka vyřešila jeho přestupek proti majetku na místě pokutovým příkazem.

Ve 21.17 hodin vyjeli strážníci do ulice Dr. Milady Horákové, protože do tamního hypermarketu vstoupil opilý muž, jenž odmítl prodejnu opustit. Hlídka po příjezdu k uvedené prodejně obdržela informaci, že dotyčný zákazník již hypermarket opustil.

Krátce před jednou hodinou ranní kontaktoval městskou policii občan s tím, že obyvatelé konkrétního bytu v panelovém domě v Hradištní ulici ruší noční klid hlasitou hudbou. Strážníci na základě této informace kontaktovali odpovědného muže, jenž uvedl, že doma pořádal narozeninovou oslavu, kterou okamžitě ukončí. Po vyřešení přestupku byl v uvedené budově klid.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑