Události ze dne 28.3.2021

30.03.2021 02:42

V 9.46 hodin byli strážníci přivoláni do ulice Čs. armády, protože v jednom z tamních bytových domů došlo k poškození vstupních dveří do sklepa. Po příjezdu hlídky na uvedené místo vyšlo najevo, že dveře poškodil jeden z obyvatelů domu, jenž už se s oznamovatelem domluvil, že dveře sám uvede do původního stavu. Pokud dotyčný muž svůj slib nedodrží, hlídka událost zadokumentuje a spisový materiál postoupí k dořešení přestupkové komisi Městského úřadu Chrudim.

O tři minuty později bylo oznámeno na linku 156, že za autobusovou zastávkou v obci Vlčnov se nachází věci, které tam večer uložili bezdomovci. Oznamovatel strážníkům označil místo, kde ležel motorový křovinořez a dámské jízdní kolo. Hlídka tyto věci vyzvedla a poté je odevzdala do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu Chrudim. O okolnostech tohoto nálezu byla vyrozuměna PČR.

V 15.05 hodin se před služebnu městské policie dostavil občan a předal strážníkům nalezené doklady. Hlídka i tyto věci odevzdala do oddělení ztrát a nálezů.

Před šestnáctou hodinou vyjeli strážníci do ulice SNP, protože v tamním supermarketu došlo ke krádeži zboží. Hlídka v prodejně zastihla podezřelého muže z Ukrajiny, jenž se ke svému úmyslnému jednání doznal, proto strážníci vyřešili jeho přestupek proti majetku na místě pokutovým příkazem. Zadržené zboží bylo v pořádku vráceno zpět do prodeje.

V 16.53 hodin obdržela městská policie informaci o tom, že na Kopanici u odpočívadla lezou mladíci po městských hradbách a odlamují zdivo, které hází na zem. Hlídka tuto informaci prověřila, avšak tyto chlapce tam nezastihla

Po dvacáté druhé hodině byli strážníci přivoláni do ulice Dr. Bartůňka, kde na parkovacím místě vyhrazeném pro vozidlo invalidy parkoval cizí automobil bez příslušného označení. Hlídka v uvedené ulici umístila na dvě vozidla výzvy pro nepřítomné řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑