Události ze dne 28.6.2023

30.06.2023 06:59

Před osmou hodinou dopolední informoval městskou policii řidič o tom, že na vozovce v okružní křižovatce v Čáslavské ulici zaregistroval ležící dlažební kostku. Hlídka tento předmět z komunikace odstranila, přičemž o této skutečnosti učinila zápis do knihy závad.

V 8.10 hodin byli strážníci přivoláni do Filištínské ulice, protože na tamních vyhrazených parkovacích místech stály některé automobily neoprávněně. Hlídka s přítomným řidičem jednoho z nich vyřešila dopravní přestupek na místě a za stěrače dalších třech vozidel, bez parkovacích karet, umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Krátce před devátou hodinou kontaktovala městskou policii žena s tím, že na Tyršově náměstí parkuje několik automobilů na zeleni. Hlídka na těchto devět vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

V 9.00 hodin bylo oznámeno na linku 156, že u silnice v Moravské ulici leží na zemi zřejmě opilý muž. Strážníci v dotyčném člověku po probuzení zjistili mírně podnapilého, avšak místem i časem orientovaného obyvatele nedaleké obce, jehož z místa vykázali.

Třicet tři minut po desáté hodině vyjeli strážníci do Píšťov, jelikož tam někdo do výmolu v polní cestě umístil části eternitu. Hlídka po provedeném šetření pořídila fotodokumentaci a spisový materiál postoupí k dořešení příslušnému správnímu orgánu.

V 11.49 hodin se obrátila na městskou policii občanka s tím, že v Medlešicích u restaurace volně pobíhá cizí pes. Strážníci uvedené zvíře odchytli a dopravili do útulku v Sečské ulici, kde je převzala do péče přítomná pracovnice, neboť jeho majitele se hlídce dle mikročipu umístěného na těle nepodařilo zjistit.

Po poledni bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že v okolí divadla v ulici Čs. partyzánů se pohybuje divoká kachna s rybářským háčkem zaseknutým v zobáku a s vlascem, omotaným kolem končetin. Hlídka se opakovaně pokusila tohoto ptáka odchytnout, avšak pokaždé s negativním výsledkem.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑