Události ze dne 28.7.2021

01.08.2021 09:01

Po sedmé hodině ranní upozornil městskou policii občan na to, že v křižovatce ulic Topolská a Česká jeden ze stromů zasahuje až nad chodník, kde lidem komplikuje chůzi. Hlídka tuto informaci prověřila a poté o zjištěných skutečnostech vyrozuměla příslušné společenství vlastníků, v jehož majetku se tato zeleň nachází a vyzvala je, aby neprodleně učinilo nezbytnou úpravu své zeleně.

V 8.58 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v supermarketu v ulici SNP došlo ke krádeži zboží. Strážníci v této prodejně zastihli muže z Pardubic, jenž byl podezřelý, že pronesl za pokladní zónu bez zaplacení šest lahví alkoholu. Protože dotyčný člověk se spácháním přestupku proti majetku nesouhlasil, hlídka jeho počínání zadokumentovala a celou věc následně dořeší přestupková komise při Městském úřadu Chrudim.

Před jedenáctou hodinou informovala městskou policii žena o tom, že v parčíku u okružní křižovatky na Bídě dva mladíci obtěžují bezdomovce. Hlídka v blízkosti uvedené osoby zaregistrovala dva mladé hochy kroužící na koloběžkách. Protože muž bez domova po strážnících žádnou pomoc nežádal a necítil se nijak ohrožen, hlídka tyto osoby poučila a poté odjela.

V 18.20 hodin byli strážníci přivoláni na náměstí U Vodárny, neboť tam nesprávně parkoval automobil. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Krátce po dvacáté hodině obdržela městská policie informaci, že na parkovišti ve Škroupově ulici stojí asi týden podezřelé vozidlo, jež má pootevřenou kapotu. Oznamovatel dále uvedl, že pojal obavu, zda tento automobil nebyl majiteli odcizen. Strážníci dotyčné vozidlo shledali jako řádně zajištěné, přesto kontaktovali Policii ČR s dotazem, zda tento automobil není evidován jako odcizený. Po provedeném ověření hlídka odjela.

Ve 21.16 hodin vyjeli strážníci do Slatiňan, protože Švermovou ulicí se právě volně procházel kůň, přičemž jeho majitel se nikde poblíž nenacházel. Hlídce se na základě místní znalosti podařilo kontaktovat manželku dotyčného muže, jež hlídce uvedla, že kůň jim utekl z otevřené stáje poté, co její manžel odešel do práce. Strážníci pobíhající zvíře zahnali do stáje, kde je řádně zajistili, a celou událost poté zadokumentovali.

Před šestou hodinou ranní bylo oznámeno na linku 156, že v Kollárově ulici nesprávně zaparkovaný automobil znemožnil projetí vozidlu technických služeb svážejícímu domovní odpad. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑