Události ze dne 29.1.2016

01.02.2016 11:10

Ve 13.35 hodin se na chrudimské strážníky obrátil pracovník ostrahy obchodního domu Albert, jenž oznámil, že se před vchodem do prodejny pohybuje bezdomovec, který zde obtěžuje zákazníky. Hlídka na místě jednala s oznamovatelem, který hlídce sdělil, že muž již z místa odešel. Dále uvedl jeho stručný popis. Strážníci provedli kontrolu širšího okolí, muže odpovídajícího popisu se nepodařilo nalézt.

V 16.27 hodin bylo na linku 156 přijato oznámení, že se ve Střeleckém parku okolo altánu pohybují děti, které se chovají, jako by byly pod vlivem alkoholu. Strážníci po příjezdu na  místo žádné děti nenalezli. V parku se pohybovaly pouze ženy s kočárky.

V 17.34 hodin přijali strážníci oznámení o opilé ženě, která jde po silnici z Chrudimi směrem na Sobětuchy. Dle oznamovatele měla opilá žena v tmavém oblečení dokonce sedět na vozovce. Strážníci v uvedené lokalitě ženu skutečně nalezli. Následně bylo zjištěno, že se jedná o ženu ze Stolan. Strážníci u ní provedli dechovou zkoušku s výsledkem 2,40 promile alkoholu. Opilá žena byla následně převezena na vyšetření do chrudimské nemocnice, kde je evidována jako pacientka se závažným onemocněním v domácím léčení. Hlídkou byl se souhlasem lékaře vyrozuměn její manžel, jenž přislíbil, že si manželku v nemocnici vyzvedne.

V 19.10 hodin se na služebnu městské policie dostavila žena ze Slatiňan a strážníkům oznámila, že došlo k poškození včelařských úlů, které slouží kroužku mládeže. Dále žena uvedla časové rozmezí, ve kterém mělo k poškození dojít. Strážníci se ženou poškození úlů zadokumentovali a po provedených šetřeních bude celá věc předána na přestupkovou komisi.

Před devátou hodinou večerní prověřovali strážníci oznámení, že před vchodem do obchodního domu Tesco se mají pohybovat nějací mladíci, kteří zde obtěžují zákazníky. Hlídka na místě ztotožnila celkem čtyři mladíky, kteří byli po projednání věci z místa vykázáni.

Ve 23.45 hodin bylo na linku 156 přijato oznámení o rušení nočního klidu v jednom z barů na Palackého třídě. Dle oznamovatele se mělo jednat o hlasitou hudbu. Na místě bylo hlídkou zjištěno, že se jedná o řádně ohlášenou produkci. Obsluha baru hudbu ztišila. Přestupkové jednání nebylo prokázáno.

Ve 2.02 hodin přijali strážníci oznámení o rušení nočního klidu před barem na Palackého třídě. Hlídka po příjezdu na místo jednala se skupinkou mladých lidí, kteří se bavili před vchodem do baru. Skupinka z místa následně odešla.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑